ANASAYFA
Anasayfa | Forum Anasayfa | Profil | Kayıt | Aktif Konular | Arama
Kullanıcı İsmi
Şifre:
Şifremi bu bilgisayarda hatırla! 

Şifrenizi Unuttunuz mu?

Bütün Forumlar
 PİLOTAJ
 PİLOTAJ EĞİTİMİ
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Printer Çıkışı Al
Sayfa: 
of 2
Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
scorpion22
üye

Turkey
183 Cevap
Gönderilme Tarihi - 31/03/2005 :  10:18:10  Profili Göster   scorpion22 a bir ICQ mesajı Gönder  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Arkadaşlar burda ağır ithamlarda bulunmadan önce nedenini araştırmanızı öneririm.Bilginiz olmayan konularda lütfen bilgiçlik taslamayalım.Cevap yazmadan önce genel konular bölümünde TCK başlıklı konuyu okumanızı istiyorum.Sonra tekrar konuşuruz istediğiniz kadar ama önce okuyun.

.........Sayfa Başına Git

scorpion22
üye

Turkey
183 Cevap
Gönderilme Tarihi - 31/03/2005 :  10:20:48  Profili Göster   scorpion22 a bir ICQ mesajı Gönder  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Sevgili birgi yazını daha önce okumamışım arada kaynamış sanırım:)Ama ne kadar haklı olduğunu ve yerinde bir tespit yaptığını belirtmek istedim.

Bahadir
üye

USA
163 Cevap
Gönderilme Tarihi - 31/03/2005 :  16:12:26  Profili Göster  Ziyaret Bahadir'ın Anasayfasını  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Scorpion,
agir ithamda bulunan ben degilim, baskasi. Ben de kendimi aciklamak durumunda kaldim. Beni bazilari "gelin size egitim verelim" dedigi icin Amerika'daki lisans satan ucus okullarindan biri olmakla sucladi. Karsiliginda da ben oyle olmadigimi, egitimi nasil verdigimi, ucus egitimi disinda insanlari nasil Ingilizcelerini gelistirmeleri icin kurslarla birlestirdigimi yazdim. Hangisi agir itham?
Icinizde benim verdigim egitimi begenmeyen varsa gelsin gorsun. Ama gelip de yazdiklarimi silmek, gercekten cok ama cok ayip.

Topu TCK 'ya atmadan once bir sorum daha var: Bu yazi silme olaylari daha onceden de yapiliyordu. O zaman neye istinaden yapiyordunuz?

Isparta kaymakami ile akrabalik yoktur umarim :)

Sayfa Başına Git

atkin
üye

Turkey
65 Cevap
Gönderilme Tarihi - 31/03/2005 :  21:41:05  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
arkadaşlar smaair ile görüşen var mı?bi aralar egitim vermiyolardı bi değişiklik varmı?bid bana cpl için en uygun fiyatlı yeri soylermısınız lütfen artıl çıldırıcam fiyatları kovalamaktan..

aaaSayfa Başına Git

umitat4
üye

12 Cevap
Gönderilme Tarihi - 01/04/2005 :  06:23:32  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Arkadaşlar samairın yetkisi alındı ve çok uzun süre verilmeyebilir yada eğer siz eğitim alırsanız eğitiminiz esnasında böyle bişey başınıza gelir ve eğitiminiz yarıda kesilebilir.Benim düşüncem Bonair ve Sindelden şaşmamanız...

Sayfa Başına Git

scorpion22
üye

Turkey
183 Cevap
Gönderilme Tarihi - 01/04/2005 :  17:41:13  Profili Göster   scorpion22 a bir ICQ mesajı Gönder  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Demekki TCK'ya görede Tayyareci kurucularına görede hatalı davranıyorsunuz ki yazılarınız siliniyor.Olaya bu açıdan bakmak yerine daha öncede hassas davranılan bir konu TCK'ya girecek kadar da önemliyse sitede önlemini erken alan ileri görüşlü arkadaşlarımız var demeniz gerekirdi.Birde şu varki kimseyle ağız dalaşına girmenize gerek yok.Kendinizide ispatlamak zorunda değilsiniz.Nihayetinde bir çoğu sizden yaşça çok küçük kişilerdir.Bunun dışında başka bir tavsiyem şu, insanlara karşı savunma geliştirirken kendinizi önca onların yerine koymanız olacak.Ne demek istediğimi anlıyorsunuzdur umarım:)daha sakin ve havacılıkla dolu günler dilerim.

atkin
üye

Turkey
65 Cevap
Gönderilme Tarihi - 04/04/2005 :  22:12:05  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
arkadaşlar en ucuza ppl yi nerden alabilirim.?en ucuz.bide bonairde ne kadar ppl teşekkürler.

aaaSayfa Başına Git

pitts
üye

85 Cevap
Gönderilme Tarihi - 04/04/2005 :  23:46:40  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Selamlar;
Ya işte ben buna sinir oluyorum ''en ucuza ppl nerden alabilirim'' bu nasıl bir soru arkadaşım bu nasıl bir ukalalık pilotluk çok kolay bir hadise sen olayı aştın herşeyi hallettin fiyatı kaldı beyler arkadaşlar bu olay bu kadar basit değil abartmayın lütfen bakkaldan peynir alma niyeti ile havacılık yapılıp lisans alınmaz canınızla ödersiniz bunun karşılığını, ve sizden ricam uçmaya başladıktan sonra hayatınızdan bile daha ciddiye alın havacılığı ki ömrünüz uzun olsun.....

Sayfa Başına Git

atkin
üye

Turkey
65 Cevap
Gönderilme Tarihi - 06/04/2005 :  10:03:17  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
arkadaşım herşeyi hallettin derken ben zaten uçak teknisyteniyim ondan bundan daha iyi biliyorum uçağı 5 yıl gövde-motor okudum ben...o yüzden olayı aştım ben artık haberiniz olsun...Eger ben pilot olmazsam kimse olamaz unuda unutmayın...saygılar..

aaaSayfa Başına Git

BLACKOUT
üye

48 Cevap
Gönderilme Tarihi - 06/04/2005 :  16:03:18  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
puahahahaa!

Ne dediğinibiraz açıklarmısın? Haberiniz olsun! Peki. MAdem o kadar biliyorsun bu işleri PPL nerde ucuz onu öğrenemedin mi?

Sayfa Başına Git

atkin
üye

Turkey
65 Cevap
Gönderilme Tarihi - 06/04/2005 :  21:56:33  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
arkadasım ben sadece ppl nin maddi olarak daha uygun hangi okul/okullardan alınabileceğini sormuştum.Fakat bazı kefaller daha neyin ne oldugunu bilmeden siteye kayıt olup tartışma/münakaşa ortamı yaratmaya çalısıyolar neden bilmiyorum.biz burada sadece havacılığı ve pilotluğu sevenler olarak bir form ile ilgileniyoruz.yalnızca tek bi soru sordum cevabınıda ilgili kişiden beklerim.sakım bundada art niyet armayın tamamen öğrenmek amacı ile bu formu takip ediyorum.saygılarımla...

aaaSayfa Başına Git

hakan737
üye

Turkey
279 Cevap
Gönderilme Tarihi - 07/04/2005 :  12:28:15  Profili Göster  Ziyaret hakan737'ın Anasayfasını  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Atkin kardeşim, ben tayyarecinin skilerindne biriyim ve en çok sinir olduğum şey, devamlı aynı konulara cevap yazmak veya aynı konuları okumak. Öncelikle sorduğun soru hakkında eğer biraz forum içinde araştırma yaparsan daha çok yeni açılmış ve cevaplanmış topicler görebilirsin(görebilirdin). Ama neyse madem artık açıldı yine sabırla cevap yazan arkadaşlarımız var sağolsunlar. ama bazen sabır denen mevzuu işin içine giriyor.

Heşeyden önce havacılığın son derece ciddi bir iş olduğunu yineliyorum. Hayatınız sizin için önemli değilse bile yakınlarınız, eşiniz, çocuklarınız, akrabalarınız, arkadaşlarınız için önemli olabilir.Bu işte çok ucuz diye bir kavram olmaz, önce bunu anlamalısın. Bu işin bir raiç bedeli var, eğer birisi bu raiç bedelden düşük fiyat veriyorsa bilki işin içinde birşey eksik! okul fiyatlarını oluşturan birçok kriter var ama buların içinde maliyeti oluşturan olmazsa olmazlar var. Bir okulda uçuş hocası bu işi keyif için yapar , uçuş bedeli saate yansımaz, bu çok büyük bedel değildir ama bakımı eksik yapılan bunun için yapılacak yatırım kurs bedelini düşürmek için yapılmıyorsa hayatın tehlikede demektir. Çok şükür henüz Türkiye'de böyle birşey yaşanmadı ama yaşanmayacak demek değil.
Kurs ücretleri dediğim gibi yerine , verilen hizmete göre değişir. Burada keyfiyet sana ait. bulunduğun yada bulunacağın lokasyonla ilgili birşey. Ankarda yaşıyor ve uçuş eğitimi alırsan yatacak yer yemek parası vermezsin örneğin kurs 6000 dolardır. Samsun'a yada Adana'ya gidersin kurs 5000dolardır ama kalacak yer ve yemek parası ve diğer ihtiyacın olacak bedelleri ödersin!

Sana en büyük tavsiyem, buradan aldığın donelerle bir uçuş okuluna (türkiye için) gitme. Önce kendi istediklerini listele, sonra okulları incele elma ile elmayı armut ile armutu karşılaştır. Ve dahada büyük tavisyem eğer geleceğini bir şekilde ipotek altına alacaksan, bu işi meslek olarak yapmaya niyetin varsa, eğitim alacağın vakit ayır git bir hafta sonu incele. Zaten seçeneklerin az. HErkesin eğitim aldığı uçuş okulundan beklentisi farklıdır. Birinin "çok iyi "dediği senin kriterlerine uymayabilir. Bence vakit ayır git gör, yerinde görüş, uçaklarını gör, meydanı gör, hocalar ile birebir görüş, okulun geçmişini incele. Svil havacılıkla sorun yaşamışmı yaşamamışmı, kazası varmı yokmu?

zaten işin içinde olan birisi olarak herkesten bir adım öndesin, teknisyenlik eğitimi almışsın.ikinci olarak birçok kimseye göre bütçe sorununda yok gibi. boşver forumu, cevapları, bir an önce icraata başla bana göre.bak yaz geliyor bahar tam eğitim zamanıdır. yazın hava sıcak olur zor olur, o uçaklar sandığın kadar serin değil, pişersin yazın göbeğinde

Hakan737Guven
Sayfa Başına Git

atkin
üye

Turkey
65 Cevap
Gönderilme Tarihi - 07/04/2005 :  23:02:31  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
ALLAH senden razı olsun hakan abicim bende boyle bişey yazılmasını bekliyodum dogrusu.Yazdıklarının tümüne katılıyorum...Zaten okulların fiyatlarını az-çok biliyorum fakat bazıları diyoki eger yüz yüze konuşursan fiyatlar daha da aşagı inebiliyormuş.Ben sadece istanbuldaki okullarla konuşabildim.Ben diğer illeredeki okullar için sormuştum gidip konuşan var mı diye..Yine de teşşekür ederim...

aaaSayfa Başına Git

pitts
üye

85 Cevap
Gönderilme Tarihi - 08/04/2005 :  01:48:46  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Sevgili atkin öncelikle kefal benzetmen için çok teşekkürler.Devamında teknisyen olmanda çok güzel ve takdire açık bir meslek.Ben14 senelik bir pilotum ve uçağın gövde ve motorundan bilmem gerektiği kadar anlarım ve kesinlikle bunun dışında bir iddam olamaz çünki eğitimim bunun dışında ve aşmış değilim sırf pilot olduğum için ben eğitimi alıp motor ve gövde teknisyeni olamazsam başka kimse olamaz diyecek kadar da büyük lokmalar çiğnemem çünki bu işler seninde bildiğin gibi yetenek ve kabiliyet meselesidir.Ben sana pilot olamazsın demedim belki çok iyi bir uçucu olabilirsin ama bu işi hafife alma ve bukadar küçümseme yapma garantin yok demeye çalıştım çok iyi bir pilot olma ihtimalin kadar u işi yapamama ihtimalinide göz önünde bulundurman gerektiğini hatırlatmak istedim.Hepsi bu kadar bunları seni üzmek veya aşağılamak için söylemedim elbette sadece hafife alma neticesinde emek ve para harcıyacaksın sonuçları üzücüde olabiliri hatırlatmaya çalıştım.Ama şunu asla unutma ben belki hiçbir zaman eğitiminide görsem teknisyenliği beceremiyeceğim sende kendine bu sözü söyleme lüksünü elinde tut bence neticede tüm teknisyenler bu işi ben pilot olamazsam kimse olamaz mantığı ile sürdürselerdi bugün pilotlarda bakım yapıyor olurlardı.

Sayfa Başına Git

atkin
üye

Turkey
65 Cevap
Gönderilme Tarihi - 09/04/2005 :  23:39:11  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
BEN ASIL ÖZÜR DİLERİM O Bİ ANLIK SİNİRİLE YAZDIM KUSURA BAKMA ABİCİM...benim demek istediğim tamam uçmak yetenek işi ama ilk once uçmak için senin iyi bildiğin gibi sistemleri ne biliyim kokpitteki bütün o göstergelerin ILS in vor un NAV IN kullanılışını daha çabuk kavrayacağımı söylemek istedim.tabii uçmaya gelince o ayrı bi mevzu...hoşgörün için de teşşekürle (walla çok utandım şu an kusura bakmayın lütfen...)

aaaSayfa Başına Git

birgi
üye

Turkey
392 Cevap
Gönderilme Tarihi - 10/04/2005 :  13:37:03  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
quote:

Atkin kardeşim, ben tayyarecinin skilerindne biriyim ve en çok sinir olduğum şey, devamlı aynı konulara cevap yazmak veya aynı konuları okumak. Öncelikle sorduğun soru hakkında eğer biraz forum içinde araştırma yaparsan daha çok yeni açılmış ve cevaplanmış topicler görebilirsin(görebilirdin). Ama neyse madem artık açıldı yine sabırla cevap yazan arkadaşlarımız var sağolsunlar. ama bazen sabır denen mevzuu işin içine giriyor.

Hakan737Guven

Eline sağlık ağbi,ne diyim.

Birgi
Sayfa Başına Git

hakan737
üye

Turkey
279 Cevap
Gönderilme Tarihi - 10/04/2005 :  22:09:34  Profili Göster  Ziyaret hakan737'ın Anasayfasını  Alıntıyla Brilikte Cevapla
iş tatlıya bağlandıktan sonra sorun yok :) umarım bütün arkadaşlar sorularına cevaplar bulabilmiştir

Hakan737Guven
Sayfa Başına Git

atkin
üye

Turkey
65 Cevap
Gönderilme Tarihi - 26/04/2005 :  12:35:59  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
arkadaşlar bir arkadaşımın arkadaşı geçenlerde thy de pilot olmak için başvurmuş ve sınvlara grdikten sonra elenmiş.Bundan niye bizim hiç haberimiz yok.Üstelik benim bir sürü thy de çalışan arkadaşım olmasına rağmen haberimiz olmuyoo.Haberi olan varsa bizi bilgilendirirseniz sevinirim..Sayfa Başına Git
scorpion22
üye

Turkey
183 Cevap
Gönderilme Tarihi - 26/04/2005 :  17:02:53  Profili Göster   scorpion22 a bir ICQ mesajı Gönder  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Sınava giren arkadaşınsa o neden seni bilgilendirmemiş?Ayrıca bu konuda benimde bilgim yok.Araştırmama rağmen bende hiç böyle bir bilgiyle karşılaşmadım.

atkin
üye

Turkey
65 Cevap
Gönderilme Tarihi - 26/04/2005 :  21:17:56  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
sınava giren benim arkadaşımın kusrtan bir arkadaşıymış.Ben arayıp sordum çocuu birkaç sınava sokmuşlar kalmış.Nerden nasıl haber aldığınıda öğrenir öğrenmez sizlerle payşaşıcam.Çünkü arkadaşım o çocuğu haftaya cumartesi görüşecekmiş.

aaaSayfa Başına Git

Konu 2 Sayfa Uzunluğunda:
  1  2

Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Printer Çıkışı Al
Sıçra:

Tayyareci Forum : İKOVAN BİLİŞİM

Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000