ANASAYFA
Anasayfa | Forum Anasayfa | Profil | Kayıt | Aktif Konular | Arama
Kullanıcı İsmi
Şifre:
Şifremi bu bilgisayarda hatırla! 

Şifrenizi Unuttunuz mu?

Bütün Forumlar
 GENEL KONULAR
 Insansiz Hava Araclari ve benzer....
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Printer Çıkışı Al

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
kurtkara
üye

3
Cevap
Gönderilme Tarihi - 17/03/2005 :  23:34:36  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Degerli arkadaslar.

Kafama sigmayan bir sey var. 1989'da iha-projeleri baslatildi, ve 1992'de durduruldu! Simdi tekrar aciliyor! Bu ara tabii 10 yil kayip ettik...

Herneyse - Onu bir kenara birakalim. Bu 14 yil icinde neler yapildi?
UAV-X2 adli iha yapilmis - göbek adi "Pelikan". Ona bakan kahkaha icinde güler, cünkü pek bir iha'ya benzemiyor... Cok cok eski teknoloji ile yapilmis. He bir de IEDF 2003'de sergilemissiz - ayip diye birsey var. Bunlar sadece ilk adim. Bunlar ikinci veya ücüncü adim degildir, fuarlarda göstermek kendimizi rezil etmek demektir...

Herneyse - gelelim "Turna" adli "target drone"'a - o da 2004'de otopilot yazilimi yapilmis...

Bu ara tabii Boeing X-44 iha'si hem radarda görünmüyor, iki tane hellfire füzesi tasiyabiliyor, jet motoru ile sesden suratli gidebiliyor, otonom pilot ve atis sistemi var, kendisi hem pisten iner vede cikar.

14 yil durdugumuz yerde sayiklamak bize coooooook pahaliya patladi!

"Savasin kaderi süngünün ucundadi" kafasiyla, hep kara kuvvetler komutanligina paralar verilmis - ve Hava Kuvvetleri hep geride kalmis. Bir tek dogru dürüst bir projemiz yok...

TAI gibi süper tesisler, cok güzel beyinler ama yinede bir tane dogru dürüst yerli mal projesini göremiyorum....

Kafam almiyor vallahi....

birgi
üye

Turkey
392 Cevap
Gönderilme Tarihi - 19/03/2005 :  10:30:53  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Geride kalan sadece hava kuvvetlerimiz değil maalesef bence deniz kuvvetlerimizin durumu daha kötü.Boya harikası gemileri görürsen ne demek istediğimi anlarsın.

Birgi
Sayfa Başına Git

Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Printer Çıkışı Al
Sıçra:

Tayyareci Forum : İKOVAN BİLİŞİM

Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000