ANASAYFA
Anasayfa | Forum Anasayfa | Profil | Kayıt | Aktif Konular | Arama
Kullanıcı İsmi
Şifre:
Şifremi bu bilgisayarda hatırla! 

Şifrenizi Unuttunuz mu?

Bütün Forumlar
 PİLOTAJ
 hava harp okulu seçmeleri
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Printer Çıkışı Al

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
hassan
üye

1
Cevap
Gönderilme Tarihi - 17/03/2005 :  19:47:08  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
selamlar hava harp okulu seçmelerine girenler yardımcı olabilirler mi bana? Bu yıl şansımı denemek istiyorum. 12 yaşımdan beri savaş pilotu olmak istiyorum. Merak ettiğim neler soruyorlar,neler yapıyorlar? 0.5 0.6 gibi göz bozukluğum var. Askeri hastane doktoruna muayene ettirttim. "Sorun olmaz dostum" dedi aynen çünkü harfleri okuduğumu söyledi bu da yeterliymiş doğru mu?.. Ama bilemiyorum emin olmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

scorpion22
üye

Turkey
183 Cevap
Gönderilme Tarihi - 18/03/2005 :  10:02:07  Profili Göster   scorpion22 a bir ICQ mesajı Gönder  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Girerken göz bozukluğun sorun olmayabilir fakat uçucu olduğunuz dönem daha sıkı kontrol edip sıfır göz kusuru istiyorlar.Gerçi bunun artık 1,5 olduğunu söylüyorlar ama kesinmi bilmiyorum.Yani iki gözündeki göz kusurlarının toplamı 1,5 olabilir sanırım.Bunlara sen karar verme yapacak birşeyin yok sınava gir orda uymazsa elerler zaten.Hem tek eleneceğin nokta bu değil oyüzden fazla takma.

.........Sayfa Başına Git

scorpion22
üye

Turkey
183 Cevap
Gönderilme Tarihi - 18/03/2005 :  10:02:16  Profili Göster   scorpion22 a bir ICQ mesajı Gönder  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Girerken göz bozukluğun sorun olmayabilir fakat uçucu olduğunuz dönem daha sıkı kontrol edip sıfır göz kusuru istiyorlar.Gerçi bunun artık 1,5 olduğunu söylüyorlar ama kesinmi bilmiyorum.Yani iki gözündeki göz kusurlarının toplamı 1,5 olabilir sanırım.Bunlara sen karar verme yapacak birşeyin yok sınava gir orda uymazsa elerler zaten.Hem tek eleneceğin nokta bu değil oyüzden fazla takma.

.........Sayfa Başına Git

birgi
üye

Turkey
392 Cevap
Gönderilme Tarihi - 18/03/2005 :  17:48:27  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Bu tip konularda maalesef kesin emin olma gibi bir şans yok.

En iyisi girip görmen.

Şimdiden başarılar.

Birgi
Sayfa Başına Git

kartal14
üye

Turkey
59 Cevap
Gönderilme Tarihi - 27/03/2005 :  11:59:12  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Hepimize başarılar...

birgi sınava girmeden bir kere görüşelim... buluşalım bir yerde.

Sayfa Başına Git

atkin
üye

Turkey
65 Cevap
Gönderilme Tarihi - 27/03/2005 :  13:35:38  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
arkadaşlar peki bu seçmeler ne zaman yapılıyor yaza dgru falan mı?bilgi verirseniz sevinirim..

aaaSayfa Başına Git

scorpion22
üye

Turkey
183 Cevap
Gönderilme Tarihi - 27/03/2005 :  16:12:17  Profili Göster   scorpion22 a bir ICQ mesajı Gönder  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Başvuru koşullarında yaş sınırlaması var.Orta okul ve lise öğrenim süreleri hazırlık dahil 7 veya 8 yıl olanlar için en fazla 20 diğerleri içinde en fazla 19 yaşında(YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM) olmak kaydıyla başvu yapabilirsin.Sınava öss formunda bulunan kutucuğu işaretlediğiniz taktirde bilgi formu gönderilecektir.Sınav tarihleri öss sonuçlarının belli olmasından sonra belli olur ve size bildirilir.Tabi başvurduysanız.

.........

Edited by - scorpion22 on 27/03/2005 16:13:09Sayfa Başına Git

birgi
üye

Turkey
392 Cevap
Gönderilme Tarihi - 28/03/2005 :  14:01:10  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
quote:

Hepimize başarılar...

birgi sınava girmeden bir kere görüşelim... buluşalım bir yerde.

Metin sensin demi?Ben İzmir'de değilimde Haziran ortası gibi oralarda olurum.O zaman görüşürüz.Kendine iyi bak

Birgi
Sayfa Başına Git

kaptan86
üye

24 Cevap
Gönderilme Tarihi - 02/07/2005 :  20:32:03  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
slm. öss puanına göre sırayla çağırıyolar. yani erken gidenin şansı daha çokMUŞ. öyle diyolar. torpil varsa şansınız artar. hepinize başarılar...

Sayfa Başına Git

birgi
üye

Turkey
392 Cevap
Gönderilme Tarihi - 02/07/2005 :  23:25:31  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
quote:

slm. öss puanına göre sırayla çağırıyolar. yani erken gidenin şansı daha çokMUŞ. öyle diyolar. torpil varsa şansınız artar. hepinize başarılar...

Hatta nizamiyeden önce girenlere 3-5 puan fazla verirler,bundan asker olur bak erken kalkmış gelmiş diye.

Kulaktan dolma bilgilerle insanları yanlış yönlerdirmeyin.HHO belli bir puan üstündeki belli sayıdaki adayı çağırır.Bu kadar insanıda aynı anda seçmelere tabi tutmak biraz zor olacağından grup grup çağırır.Torpil işine gelince;öyle bir şey yok,kimse merak etmesin.

BirgiSayfa Başına Git

Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Printer Çıkışı Al
Sıçra:

Tayyareci Forum : İKOVAN BİLİŞİM

Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000