ANASAYFA
Anasayfa | Forum Anasayfa | Profil | Kayıt | Aktif Konular | Arama
Kullanıcı İsmi
Şifre:
Şifremi bu bilgisayarda hatırla! 

Şifrenizi Unuttunuz mu?

Bütün Forumlar
 GENEL KONULAR
 yedek subay olmak icin kısa donem olmamak icin
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Printer Çıkışı Al

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
cekmecem
üye

Turkey
12
Cevap
Gönderilme Tarihi - 17/03/2005 :  01:32:28  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
1-2-3 nisan 2005'te Tuzla Piyade Okulu'nda test ve mulakat sınavına girecegim. Yedek subay olabilmek icin ne yapmamız lazım (kısa donem istemiyorum) testlere dogru cevap vermek yedek subay seciminde etkili oluyormu yoksa onlar kendi kafalarina goremi yedek subay seciyorlar? birde 1.gun gidersen yedek subay yapilirsin diye birsey duymustum bu dogru olabilir mi? ayrica mulakat denen birsey var o kadar kisiyle yuzyuze konusabiliyorlarmi eskiden bir forumda mulakat diye birsey yok dendigini duymustum yapmiyorlarmis. birde baska bir sorum yedek subay olma hakkını kazandık diyelim 3 ay egitim veriyorlarmis bu egitimlerin hepsi tuzla piyade okulundami veriliyor uc ay boyunca yada bir sınıf secimi yapip herkesi belirli yerlere dagitip oradami veriyorlar bu uc aylik egitimi?

elec

bedri
üye

Turkey
22 Cevap
Gönderilme Tarihi - 17/03/2005 :  11:31:53  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Sevgili dostum bildiğim kadarıyla sınavın pek önemi yok.Sanırım yedek subaylık için okuduğun bölümün önemi büyük.Örneğin doktorlar, öğretmenler ve bazı mühendisler genelde yedek subay olarak yapıyorlar.Yani askeriye bu dönemde en çok hangi meslek dalında elemana ihtiyacı varsa onları yedek subay olarak alıyor diye biliyorum.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Sayfa Başına Git

yakovlev
üye

Turkey
87 Cevap
Gönderilme Tarihi - 19/03/2005 :  10:32:08  Profili Göster  Ziyaret yakovlev'ın Anasayfasını   yakovlev a bir ICQ mesajı Gönder  Alıntıyla Brilikte Cevapla
sevgili arkadaşım ben de 2 aralıkta tuzlada sınava girdim 301. kısa dönemim benim dönemimde yedek subaylığı işaretleyen cok kişi var ancak hepsi kısa dönem oldu ancak senin dönemde yedek subay olma sansın sanırım daha yüksek sınava gelince cok basit matematik ve de mantık soruları var soruları döğru yaptığı halde yedek subay olamayanb da var cünkü ihtiyaca bağlı yedek subay istiyorsan o kısmı işartetle inşallah olursun cünkü nisan dönemindekiler daha kolay y. subay oluyolar sanırım ihtiyac da fazla olabilir ayrıca sınava ne zaman girersen gir farketmez bu duyduklarırnın hepsi söylenti ben de duydum bunları
eğer y .subay olduktan sonra piyadeysen tuzlada 3 ay eğitim görürsün ancak başka bir branşa seçilirsen diğer illerdeki eğitim yerlerine gidersin orda 3 ay eğitim görürsün
umarım yardımcı olmuşumdur kendine ii bak başarılar

gökhanSayfa Başına Git

cekmecem
üye

Turkey
12 Cevap
Gönderilme Tarihi - 19/03/2005 :  23:32:33  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
sevgili arkadasim verdigin cevaplar icin tessekkur ederim. insallah 302. donemdede yedek subay alimlari az olmustur ve 303. donem icin yedek subay olma sansim artmistir. askerliginin rahat gecmesini diliyorum. diger arkadasada verdigi bilgi icin tesekkur ederim. peki okudugumuz branslar yedek subay aliminda etkili oluyormu. mesela ben iktisat okudum y.subay olma sansimi arttirirmi merak ediyorum yoksa verilen ilk cevaptaki gibi bilgisayarcilari ogretmenlerimi seciyorlar? birde okudugumuz bolumlere goremi bizi piyade veya muhabere vs.. bolumlere atiyorlar. mesela iktisat mezunlari piyade olur elektronik mezunlarini yd.subay muhabere okullarina alirlar.... gibi bir durum varmi? birde senin onerin ne suan kisa donem yapiyormussun simdi sinava girseydin ne olarak yapmak isterdin kisa donemmi yedek subaymi

acilan bu entrynin diger 303.donem yedek subay aday adaylarinada bir fikir vermesi acisindan yardimci olmasi dilegiyle...
tum 303. dönem adaylarina basarilar

elecSayfa Başına Git

cekmecem
üye

Turkey
12 Cevap
Gönderilme Tarihi - 20/03/2005 :  00:14:33  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
bir soru daha birde yas durumu var tabi. suan 29 yasindayim, yas durumu etkili oluyormu yedek subay alimlarinda. yoksa bu adamlar yasini almis bunlardan yedek subay olmaz bize genc yedek subaylar lazim mantigi var mi?

tum 301. 302. kisa donem ve yedek subay arkadaslarima hayirli bir donem dilerim...

elecSayfa Başına Git

bedri
üye

Turkey
22 Cevap
Gönderilme Tarihi - 21/03/2005 :  16:30:14  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Sevgili dostum sadece bilgisayarcılar ya da öğretmenleri alıyorlar diye bi şey yok sadece genel olarak onların şansı biraz daha fazla ama daha önce de dediğim gibi biraz da ihtiyaca bağlı ordunun o an iktisatçılara da ihtiyacı olabilir o zaman şansın daha da artar.Diğer soruna gelince kısa dönemin de avantajları var yedek subaylığın da.Eğer para kazanmak istiyorsan ve askerliğim bitince orduda kalmak istiyorum diyorsan yedek subay olman işini görür ama yok ben biran önce bitirip gelmek istiyorum diyosan kısa dönem daha iyi.Umarım istediğin gibi bir askerlik yaparsın bol şans.

Sayfa Başına Git

cekmecem
üye

Turkey
12 Cevap
Gönderilme Tarihi - 23/03/2005 :  22:13:40  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
sevgili arkadasim verdigin cevaplar icin tessekkur ederim. insallah 302. donemdede yedek subay alimlari az olmustur ve 303. donem icin yedek subay olma sansim artmistir. askerliginin rahat gecmesini diliyorum. diger arkadasada verdigi bilgi icin tesekkur ederim. peki okudugumuz branslar yedek subay aliminda etkili oluyormu. mesela ben iktisat okudum y.subay olma sansimi arttirirmi merak ediyorum yoksa verilen ilk cevaptaki gibi bilgisayarcilari ogretmenlerimi seciyorlar? birde okudugumuz bolumlere goremi bizi piyade veya muhabere vs.. bolumlere atiyorlar. mesela iktisat mezunlari piyade olur elektronik mezunlarini yd.subay muhabere okullarina alirlar.... gibi bir durum varmi? birde senin onerin ne suan kisa donem yapiyormussun simdi sinava girseydin ne olarak yapmak isterdin kisa donemmi yedek subaymi

acilan bu entrynin diger 303.donem yedek subay aday adaylarinada bir fikir vermesi acisindan yardimci olmasi dilegiyle...
tum 303. dönem adaylarina basarilar

elecSayfa Başına Git

wizzo
üye

USA
56 Cevap
Gönderilme Tarihi - 24/03/2005 :  15:27:48  Profili Göster   wizzo a bir ICQ mesajı Gönder  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Baska bir baslik altinda da belirttigim gibi eger ihtiyac varsa, elinizde sahip oldugunuz branslar askerlikte etkili oluyor,ona gore yerlerde gorevlendiriliyorsunuz.

I'D RATHER BE FLYING!Sayfa Başına Git

Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Printer Çıkışı Al
Sıçra:

Tayyareci Forum : İKOVAN BİLİŞİM

Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000