ANASAYFA
Anasayfa | Forum Anasayfa | Profil | Kayıt | Aktif Konular | Arama
Kullanıcı İsmi
Şifre:
Şifremi bu bilgisayarda hatırla! 

Şifrenizi Unuttunuz mu?

Bütün Forumlar
 PİLOTAJ
 ben pilot olmak istiyorum arkadaşlar
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Printer Çıkışı Al

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
nilgun
üye

Turkey
1
Cevap
Gönderilme Tarihi - 26/02/2005 :  10:36:21  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
26 yaşındayım yazılım şirketinde çalışıyorum ama 1996 dan 2003 e kadar muhasebecilik yaptım sonra yazılım şirketinde yazılım eğitim uzmanı olarak çalışıyorum üniversite terk durumum vahim ama ben yinede pilot olmak istiyorum gökyüzünü çok seviyorum ama tamamen maddi nedenlerden dolayı muhasebe ve yazılım işine daldım şimdi bana bu şartlarda neyapcam bi yazan olursa ama çok fazla para harcayamam :) ok. ona göre yazarsanız sevinirim

nilgüntopkaya

yakovlev
üye

Turkey
87 Cevap
Gönderilme Tarihi - 27/02/2005 :  11:34:02  Profili Göster  Ziyaret yakovlev'ın Anasayfasını   yakovlev a bir ICQ mesajı Gönder  Alıntıyla Brilikte Cevapla
slmlar eğer üniversite mezunuysan thy üniversite mezunlarına pilotaj eğitimi veriyor tabi tabi ki thy ye girmwek pek kolay değil şartları tutturan kişiler bile giremiyolasr cünkü ortsada torpilliler var özel havayollarına girmek için de tanıdık gerekiyor bunun dışında cpl i kendin almaya kalksan 40 000$ svermen gerekioyr bunu yapmak zaten mantıklı bişey değil cünkü hemen iş bulma garantin yok sbaşka ssoruların olursa yanıtlayabilirim mail adrtesim yakovlev5@hotmail.com
bu arada bven de yazılımcıyım saertifikam var ancak biyerde çalışmıyorum malum bu sektörde de tanıdık gerekli

gökhanSayfa Başına Git

Skyhero
üye

24 Cevap
Gönderilme Tarihi - 27/02/2005 :  20:46:51  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Selam pilot olup hobi olarak ucabilirsin ama havayolları için bu durumda ümitlenmemeni tavsiye ederim..Hobi olarak uçman için ppl alman yeterli ve bununda sana maliyeti 9000$ civarındadır..

Sayfa Başına Git

dispatcher1907
üye

Turkey
38 Cevap
Gönderilme Tarihi - 23/03/2005 :  13:47:35  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Öncelikle pilotaj eğitim ücretinin 40.000 $ civarı olduğunu bilmen lazım. Hususi pilot olacaksan bunun maliyeti daha düşüktür ama bu sadece hobi amacıyla uçmaktır. Yani sana maddi yönden bi kazancı olmaz. Kaldı ki hususi pilot sertifikasını alsan bile ilerki tarihlerde yine para harcayarak uçak kiralaman gerekir. Yani gördüğün gibi hususi ya da ticari pilotluk sonuçta belli bir maddi imkana sahip olmayı gerektirir.

İSTİKBAL GÖKLERDEDİR..!Sayfa Başına Git

atkin
üye

Turkey
65 Cevap
Gönderilme Tarihi - 11/04/2005 :  21:22:04  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
bence yapacağınız en güzel şey aynene benimde yapacağım gibi profosyonel pilot olma hayalinizi 4-5 yıla yayacaksınız.Anladığım kadarıyla bi seferde 40.000$ vericek durumunuz yok...Bneimde oyle olacağı için bütün lisansları teker teker almayı düşünüyorum.Başka şansımız yok çünkü...Eger sayısal çıkarsa o başka tabii:)))))

aaaSayfa Başına Git

Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Printer Çıkışı Al
Sıçra:

Tayyareci Forum : İKOVAN BİLİŞİM

Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000