ANASAYFA
Anasayfa | Forum Anasayfa | Profil | Kayıt | Aktif Konular | Arama
Kullanıcı İsmi
Şifre:
Şifremi bu bilgisayarda hatırla! 

Şifrenizi Unuttunuz mu?

Bütün Forumlar
 PİLOTAJ
 PİLOTAJ EĞİTİMİ
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Printer Çıkışı Al

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
SCORPİON
üye

Turkey
1
Cevap
Gönderilme Tarihi - 10/01/2005 :  20:30:13  Profili Göster  SCORPİON 'a bir ICQ Mesajı Gönder  Alıntıyla Brilikte Cevapla
SLM.BU ARALAR PİLOTAJ EĞİTİMİ ALACAK BİRİLERİ VAR MI? NEREYİ TERCİH ETTİĞİNİZİ ÖĞRENEBİLİR MİYİM?

FİGEN

snickers
üye

10 Cevap
Gönderilme Tarihi - 10/01/2005 :  22:41:08  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
slm Figen. Ben pilotaj eğitimi almayı düşünüyorum.. Muhtemelen Bon air veya Duha Havacılığa gidicem.. senin bi tavsiyen olabilir mi?

Sayfa Başına Git

küçükkanat
üye

14 Cevap
Gönderilme Tarihi - 11/01/2005 :  14:45:30  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla

Sayfa Başına Git

yakovlev
üye

Turkey
87 Cevap
Gönderilme Tarihi - 21/01/2005 :  13:40:31  Profili Göster  Ziyaret yakovlev'ın Anasayfasını   yakovlev a bir ICQ mesajı Gönder  Alıntıyla Brilikte Cevapla
slmlar bon air genelliklle tercih edilen bi okul cpl 30000$ civarı

gökhanSayfa Başına Git

snickers
üye

10 Cevap
Gönderilme Tarihi - 24/01/2005 :  09:39:26  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
bu arada hevesinizi kırmak gibi olmasın ama bi tanıdığım var kendisi 35 yıllık pilot ve ayda 3 milyar maaş alıyo.. sizi bilmiyorum ama ben hayal kırıklığına uğradım..

Sayfa Başına Git

snickers
üye

10 Cevap
Gönderilme Tarihi - 31/01/2005 :  16:02:47  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
selam Figen.. Hangi cevaptan bahsediyosun? eğer söylediğim pilot maaşından bahsediyosan onu sadece bilgi olsun diye söyledim, neticede ortada 40.000 - 45.000 Dolarlık bi yatırım artı hayatından ayıracağın en az 2-3 sene var, bunun karşılığını ister istemez merak ediyo insan. Düşündüğün eğer shyo'dan mezun olup pilot olmaksa o zaman maddiyat o kadar önemli olmaz ama özel kurslar oldukça pahalı. Bu arada yaptığın işi takdir ediyorum + bakış açın çok hoş ama bazı şeylerin maddi yanı da önemlidir (eğer profesyonel olarak düşünüyosan tabii).

Sayfa Başına Git

snickers
üye

10 Cevap
Gönderilme Tarihi - 08/02/2005 :  14:47:03  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
takma kafana be Figen, maksat gönüller bir olsun :) inşallah havalar düzeldiğinde başlıyorum PPL kursuna..
bu arada ne öğretmenisin? nerde? memnun musun? nası gidiyo hayat? :) cevapla bakalım :))

Sayfa Başına Git

snickers
üye

10 Cevap
Gönderilme Tarihi - 09/02/2005 :  11:20:04  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
slm Figen..
ben gülerim ööle bakma sen :) branşın nedir Figencim,hangi okul? nası kolay mı öğretmenlik.. ben de mat. öğretmeni olmak istiyodum ama nasip olmadı.. bu arada msn fln kullanıyosan ordan da konuşabiliriz...

Sayfa Başına Git

MightyWing
üye

15 Cevap
Gönderilme Tarihi - 09/02/2005 :  18:59:30  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Demek ki neymiş? Foruma mesaj atarken isim yazmamak gerekiyomuş... di mi?Sayfa Başına Git
snickers
üye

10 Cevap
Gönderilme Tarihi - 10/02/2005 :  12:26:24  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
öncelikle MightyWing sanane,demek ki neymiş,herşeye kefal gibi atlamamak gerekiyomuş..

daha sonra "scorpion" eğer insanların sana adınla hitap etmelerini istemiyosan baştan söylemelisin yoksa karşındaki insan "yanlışlıkla" sana adınla hitap edebilir..ayrıca hayatım boyunca aşşağılanmadım veya ezilmedim ki senin de hiçbir açığını yüzüne vurmadım (artık nerenle okuyosan yazdıklarımı,öyle bir sonuç çıkarmışsın)..
"nete ilk girdiğin de mi oldu bu olay?Hani ismini gizlemeye çalışırken kendini elevermenden bahsediyorum:)"
bundan hiçbir şey anlamadım.
ayrıca saçmaladığımı da düşünmüyorum..sadece benimle aynı düşüncelere(pilot olmak,havacılık v.s.) sahip biri olarak düşünmüştüm seni o yüzden sana isminle hitap etme yanlışlığına düştüm..
neyse ne kadar can sıkıcı biri olduğunu gösterdiğine göre daha fazla konuşacak bişey yok ortada..görüşürüz..

Sayfa Başına Git

MightyWing
üye

15 Cevap
Gönderilme Tarihi - 10/02/2005 :  20:49:28  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Polemiiik!! Hepinizi seviyorum, sağlıcakla kalın.

Sayfa Başına Git

MightyWing
üye

15 Cevap
Gönderilme Tarihi - 10/02/2005 :  21:31:07  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Herkes nekadar agresif, dokununca patlıyor... Çok eğlendim.

Açıkçası alacağın eğitim bulunduğun şehre, elindeki paraya ve yapmak istediğin işe bakar sayın scorpion22. "Ben bu işi çok seviyorum haftasonları uçayım yeter" diyorsan PPL, (8000-10000$ fln olması lazım, PPL hakkında pek bilgim yok) "Ben bu işi meslek olarak yapacağım, hazır sektör de açıkken bir charter'a, kargo'ya şimdilik kapağı atayım, gerisini sonra düşünürüm" diyorsan CPL 30000$ civarı, "Hayır kardeşim benim hayat tarzım olacak bu iş, havayolunda kaptan olacağım" diyorsan ATPL (uçuş saatin dolana kadar frozen olcak tabii) 40000-45000$ civarı. Özeller, okullar hakkında yorum yapmam doğru olmaz çünkü yorum yapmam için çook detaylı incelemem gerekir ki paçayı kurtarmış biri olarak incelemem yersiz olur bundan sonra. Ama illa detaylı bilgi isterim dersen konu ilerledikçe bişeyler yazabilirm.

Sayfa Başına Git

snickers
üye

10 Cevap
Gönderilme Tarihi - 11/02/2005 :  16:24:54  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
BEN GERÇEKTEN BİŞEY ANLAMADIM..
ORTADA Bİ YANLIŞ ANLAŞMA OLDUĞU KESİN..

scorpion22 Tabi sana da hak vermek gerek hayat boyu aşaglanan ezilen insanların kendilerine oluşturdukları savunma mekanizmaları hep bu şekilde oluyor.Başka insanların açıklarını yüzlerine vurarak.Gerçi bunun açıklamasını sana yapmak zorunda değilim ama tüm bilgilerim formda var.PROFİLE TIKLAMAN YETER.Nete ilk girdiğin de mi oldu bu olay?Hani ismini gizlemeye çalışırken kendini elevermenden bahsediyorum:)Neyse ogün hem forma yazıp bir yandan da mail atarken kafam karışmış sonra da düzeltmeye üşendim açıkçası.Çok sorun değil.Saklamamı gerektiren bir net kullanıcısı olmadığım gibi forma da senin gibilerin saçmalıklarını dinlemek için girmiyorum.Daha fazla gereksiz laf kalabalığı da yapmamı gerektiren birşey olmadığına göre sana iyi günler................Havacılıkla ilgili yazarsan cevap yazarım aksi halde kendi kendine takılırsın.

.........
SCORPION,BU YAZIYI BANA YAZMADIN MI?
BEN BANA YAZDIĞINI DÜŞÜNDÜM ÇÜNKÜ ORTADA BENDEN BAŞKA KONUŞAN YOKTU ONUN İÇİN ÖYLE CEVAP VERDİM..
KIRICI OLDUYSA ÖZÜR DİLERİM SİNİRLİ Bİ ANDA DENK GELDİ..
BU ARADA PPL ÜCRETİ 5000$ CİVARINDA.. KENDİNİZE İYİ BAKIN..

Sayfa Başına Git

snickers
üye

10 Cevap
Gönderilme Tarihi - 14/02/2005 :  08:04:03  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
evet anlaşılan biraz ezik bi arkadaşmış kendisi.. :)
neyse senin niyetin nedir pilotluk konusunda kararlı mısın? nereye gitmeyi düşünüyosun..
bu arada 3 defa sordum hala ne öğretmeni olduğunu sölemedin

Sayfa Başına Git

scorpion22
üye

Turkey
183 Cevap
Gönderilme Tarihi - 14/02/2005 :  09:50:15  Profili Göster   scorpion22 a bir ICQ mesajı Gönder  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Ben tabiki kararlıyım.En azından 5 yaşından şu ana kadar hala birşeyler yapmaya çalıştım ve şimdi elde etmek için çok az kalmışken tabiki kararlıyım.Ama ikinci üniv. okumam benim özel uçuş okuluna gitmemi ikinci plana atmama sebep oldu.burs almam gerek anlıycan :(Şimdiden araştırıyorum ki Eskişehiri kazanamazsam hızlı hareket edebileyim.Sonuç olarak öyle ya da böyle sertifikamı alacağım:)Ne öğretmeni olduğumu sormuşsun Beden eğitimi öğretmeniyim.

.........Sayfa Başına Git

MightyWing
üye

15 Cevap
Gönderilme Tarihi - 14/02/2005 :  21:01:14  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
hahahah.. :) Şu forumda birkaç yere olta attım birtek siz ikiniz yakalandınız, yazdığım üç beş kelimeye karşı sayfalarca cevap atmışsınız (internet gerçekten obsesiflik yapıyormuş dikkatli olun) ilginize teşekkür oldukça hoş zaman geçirdim. Lakin izin bitti uçuşlara devam, antalya'ya yolunuz düşerse beklerim.. hadi başarılar.

Bilger Kaptan
Pegasus

Sayfa Başına Git

BLACKOUT
üye

48 Cevap
Gönderilme Tarihi - 15/02/2005 :  21:55:13  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
hahaha valla çok güldüm MIGHTYWING :)))
Sen şimdi herkesi aldatmış,gaza getirmiş oldun sonra milleti birbirine düşürdün şimdi de gülüyosun ha! Bravo valla bi de son mesajımda kaptan olduğumu yazim de daha bi havalı olsun dedin ha:))
Ya sen ne yaptığını zannediyorsun anlamış diilim arkadaşım. Dalga geçmek istiyosan git başka yerde geç dalganı. Hatırlasana sen paçayı kurtardım diye yazmıştın. O zaman bizim gibi 2. sınıf insanlarıon yazdığı yerlere mesaj atma kardeşim. Kimin obsesif olduğu çok belli.
Yine de iiuçuşlar

Sayfa Başına Git

scorpion22
üye

Turkey
183 Cevap
Gönderilme Tarihi - 16/02/2005 :  12:15:14  Profili Göster   scorpion22 a bir ICQ mesajı Gönder  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Kaptan olduğuna inanmakta zorluk çekiyorum ama öyleyse sistemle ilgili ciddi hatalar olmalı.Bu kadar eleme,itina boşuna desenize.Ya da amaç basit,seviyesiz ve kişilik bozukluğu olan insanları seçmek:)Bu yıl yapılan alımlara baktıkça kendi uçurmadığım bir uçağa asla binmem diyecek duruma geldim açıkçası:)Yoldan geçeni pilot yapınca bu tür endişeler doğal olsa gerek.

.........

Edited by - scorpion22 on 16/02/2005 14:01:24Sayfa Başına Git

Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Printer Çıkışı Al
Sıçra:

Tayyareci Forum : İKOVAN BİLİŞİM

Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000