ANASAYFA
Anasayfa | Forum Anasayfa | Profil | Kayıt | Aktif Konular | Arama
Kullanıcı İsmi
Şifre:
Şifremi bu bilgisayarda hatırla! 

Şifrenizi Unuttunuz mu?

Bütün Forumlar
 GENEL KONULAR
 Yardım!
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Printer Çıkışı Al

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
havaci
üye

Turkey
11
Cevap
Gönderilme Tarihi - 09/12/2004 :  19:40:20  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Herkese Merhaba,

---Kişisel Bilgi---
Ben 18 yaşında, anadolu lisesi mezunuyum. Geçen sene girmediğim üniversite sınavına bu sene hazırlanıyorum. Kendini bildi bileli "büyüyünce pilot olacağım..." diyenlerdenim. Subay çoçuğuyum ve ortaokuldan sonra girdiğim; hava ve kara liseleri için aynı anda elemelere çağrıldığımdan dolayı erteletmek yerine gitmediğim elemelere şimdi lisede eşit ağırlık okuduğum için ve H.H.O. sayısal puanla aldığı için yine gidemiyorum.
------------------
* İlla da uçacağım için geriye sivil havacılık kalıyor. Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksek Okulu geriye kalan tek hedefim. Başvuru ve elemeler ile ilgili her türlü bilgiyi edindim.
** Sivil Havacılıkta pilot açığı ve sektörün sorunlarıyla ilgili birçok haber okudum. Sizlerin yazdıklarınızı da elimden geldiğince okumaya çalışıyorum.
*** Hepiniz bahsetmişsiniz ama bir de bu konu başlığı altında birkaç soruma tekrar cevap yazma zahmetine katlanırsanız çok sevenirim.

1) A.Ü.S.H.Y.O'dan mezun olmuş olmanın iş bulma konusunda bir ayrıcalığı söz konusu olur mu?

2) Bir havayolu şirketine iş başvurusunda bulunduktan sonra hangi hatlarda uçulacağı ve hangi uçağın pilotu olunacağı gibi konular neye bağlı?

3) İkinci pilot olarak işe başlayan bir pilot ne kadar zaman sonra kaptan pilot olabilir? Askeriyedeki "rütbe", sivil havacılıkta nasıl alınır? Uçuş saatine göre mi?

Hangi konuda bilginiz varsa yazabilirsiniz. Ayrıca yol göstereceğini düşündüğünüz düşüncelerinizi beklerim.
Şimdiden teşekkürler.

Edited by - havaci on 10/12/2004 12:41:57

Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Printer Çıkışı Al
Sıçra:

Tayyareci Forum : İKOVAN BİLİŞİM

Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000