ANASAYFA
Anasayfa | Forum Anasayfa | Profil | Kayıt | Aktif Konular | Arama
Kullanıcı İsmi
Şifre:
Şifremi bu bilgisayarda hatırla! 

Şifrenizi Unuttunuz mu?

Bütün Forumlar
 GENEL KONULAR
 lütfen cevap..
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Printer Çıkışı Al

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
aysegul
üye

Turkey
13
Cevap
Gönderilme Tarihi - 02/12/2004 :  13:33:33  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
..
antalyada uçakları yakından görüp gezebileceğim bir yer varmı..bana yardımcı olursanız çok sevinirim..

Fangio
üye

Turkey
34 Cevap
Gönderilme Tarihi - 02/12/2004 :  17:29:58  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Selam,valla bende Antalya'da yaşıyorum ama bildiğim kadarı ile böyle biryer yok.Ama öğrendiğim kadarı ile Kepezüstü'ndeki Karain Havaalanı'nda THK bir bir eğitim organize etmeye çalışıyormuş.Ayrıca havların iyi olduğu bazı haftasonu günlerinde Karain'de model uçak uçuruyorlarmış.
Açıkçası birsüre daha havaalanının önünden geçerken iç çekmeye devam edicez.

Saygılar,

Sayfa Başına Git

aysegul
üye

Turkey
13 Cevap
Gönderilme Tarihi - 03/12/2004 :  07:28:20  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
[quote]
Selam,valla bende Antalya'da yaşıyorum ama bildiğim kadarı ile böyle biryer yok.Ama öğrendiğim kadarı ile Kepezüstü'ndeki Karain Havaalanı'nda THK bir bir eğitim organize etmeye çalışıyormuş.Ayrıca havların iyi olduğu bazı haftasonu günlerinde Karain'de model uçak uçuruyorlarmış.
Açıkçası birsüre daha havaalanının önünden geçerken iç çekmeye devam edicez.

Saygılar,

sağolun peki havakuvvetleri varmı antalyada..eger bi gösteri yada seminer olursa bana haber verirmisiniz.bu arad cvp için teşekkür ederim yoksa iyice üzülücektim.

Sayfa Başına Git

birgi
üye

Turkey
392 Cevap
Gönderilme Tarihi - 03/12/2004 :  11:31:02  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Hava Kuvvetleri'nin internet sayfasını takip edersen Antalya'da birşey olursa öğrenebilirsin.

Birgi

"Ya yolunda yürürüz,ya uğrunda ölürüz!"Sayfa Başına Git

aysegul
üye

Turkey
13 Cevap
Gönderilme Tarihi - 04/12/2004 :  07:28:52  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
[quote]
Hava Kuvvetleri'nin internet sayfasını takip edersen Antalya'da birşey olursa öğrenebilirsin.

Birgi

"TEŞEKKÜRLER....

Sayfa Başına Git

TURK_Kanmaz
üye

Turkey
10 Cevap
Gönderilme Tarihi - 04/12/2004 :  12:55:55  Profili Göster  Ziyaret TURK_Kanmaz'ın Anasayfasını  Alıntıyla Brilikte Cevapla

Bende Antalyada yaşıyorum. Geçen sene ve önceki senlerde Türk Yıldızları filosu Konyaaltı sahillerinde muhteşem gösteriler yapmışlardı. Muhtmlen bir program dahilinde yaptıkları için 2005 yılı içindede yapacaklardır. Bunu sitelerinde olduğu gibi Antalyada da duyuruyorlar.
Karain Havaalanına gelince, evet hafta sonları modelciler burada uçuş yapıyorlar ve ayrıca zaman zaman bazı antalyadaki özel uçak şirketleri (yanılmıyorsan Adalya Air i görmüştüm piper cheeroke ile) belirli bir ücret karşılığı tek motorlu uçaklarıyla Antalya semalarında tur attırıyorlar.
Ben Antalyada uçuş eğitimiiçin çok uğraştım ve fakat başarılı olamadım. Burada PPL verebilecek bir şirket ve kurum malesef yok. Adanadan gelen hatta uçaklarını getiren şirketler var ama tabigerekli çoğunluğu sağlayabilirsek.

Ben şunu her zaman söylüyorum Antalya Uçuş eğitimi için en uygun il. Yılın büyük bölümü uçuşa elverişli tabi Antalya hava alanını yoğunluğunu saymazsak. Ve fakat Uluslararası hava rallisi için yapılan Karain Havaalanı bu iş için uygun ama orası içinde Antalya havaalanından kalkış veya iniş yapan uçaklar için tehlikeli olduğu diye bir yorum duymuştum.
Herneyse Türkiyenin her yerinde olduğu gibi Antayada da atıl pist çok. Hepide eğitim için kullanılabilir. Mesela Gazipaşa hava alanı. Orasıda stol pist olarak düşünülmüş bir sürü masraf yapılmış (yolcu bekleme koltukları bile duruyor gördüm) ama daha sonra tehlikeli bulunarak kullanım dışına alınmış.

Keza Isparta Hava Alanı. Burdur gölü yakınındaki bu alan da bu seneye kadar hacı kafilelerini ağırlamaktan başka bir işe yaramamıştır.Ha bide yine 2 sene önce saçma salak bir yangın sebebiyle Antalya Havalimanının belirli bir süre kullanılamaması sebebiyle acil durumda kullanılmıştı. Ama bu sene hem Ankara daki Kara Havacılık Okulunun buraya taşınması gündemde hemde şimdi ismini unuttum ama bir özel şirket CPL eğitimlerine başladı..
Şu THK nin Antalyada ki eğitim projesinide ilk olarak burada duyuyorum. Onlar Efes den veya İnönüden başlarını kaldırabilselerde keşke buraya da ağırlık verebilseler. Artık turizmde segmantasyon gündemde. Her gelen turist mutlaka deniz, kum güneş istemiyor. Doğa sporları, tarih, manzara, fotoğrafçılık için talepler gelmeye başlayacak. Bunları nasıl karşılayacağız. Düşünsenize bu kadar yatak kapasitesi kışın boş duruyor kışın dedimse yine 14-15 derecede güneşli günler yaşıyoruz biraz yağmur ve fırtına dışında. Otelleri kışın havacılık okullarının öğrencileriyle doldursak veya Antalya ve civarın birazda gökyüzünden görmek isteyenlerce doldursak nasıl olur acaba?

Antalya da ki havacılık meraklıları mutlaka görüşelim. Çünkü bir şeyler yapabilmemiz için bir topluluk oluşturmamız gerekiyor. Bireysel olarak hiç kimse birşey yapamaz. Ha bide unutmadan Antalyada sanal olarak uçmak isteyenler var ise benimde üyesi olduğum Türk Kartaları filosunun sitesini ziyaret edip bilgi alabilirler.(www.turkisheagles.net)

Saygılarımla

Sayfa Başına Git

TURK_Kanmaz
üye

Turkey
10 Cevap
Gönderilme Tarihi - 04/12/2004 :  13:07:29  Profili Göster  Ziyaret TURK_Kanmaz'ın Anasayfasını  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Ohhh,
Yaklaşık 3 senedir hemen hemen hergün takip ettiğim bu siteye en sonunda bişeyler yazdım.Çok sevinçliyim.
Bu arada Antalyadan Kemere giderken Göynükde ki Pine Resort otelin hemen yanındaki yazlıkımsı fakat bir inşaat firmasının bürosu olan bir binanın önünde (bahçede çam ağaçlarının arasına ) nefis bir deniz uçağı var. Önünden geçerken son anda görüp zınnk diye kaldım. Eğer dışarda bir insan görseydim izin isteyip yanına gidip inceleyecektim ama olmadı. Uzaktan ağzımın suları akarak seyrettim. Oraya nasıl gelmiş ne kadardır orda bilmem. Floatingler de birmiktar havaya kaldırılmış sanırım uzun süredir yerde.

Sayfa Başına Git

Fangio
üye

Turkey
34 Cevap
Gönderilme Tarihi - 04/12/2004 :  19:50:35  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Selam arkadaşlar,selam Türk Kanmaz
THK'nın Karain'deki eğitim projesini geçen ay bizzat yeni seçilen THK Antalya Şb.'si başkanından öğrendim(adını hatırlayamıyorum).Geçen ay Adana'ya Tarkim'e gitmiştim acaba burada bir eğitim verebilirlermi,şartları nedir ,V.S. diye.Orada Karain'in adı geçmişti,THK'ya bağlı olduğunu öğrenince görüşmeye gitmiştim.Bana konu hakkında bazı görüşmeler yaptıklarını eğer bir bütçe yaratabilirler ise bir uçak kiralayıp yada satın alıp eğitimlere başlayabileceklerini söylediler.Açıkçası ben pek umutlu değilim onun için bu konu hakkında fazla birşey yazmak istemiyorum.
Ancak Tarkim'de yaptığım görüşmede seninde belirttiğin gibi bir çoğunluk sağlanabilirse Antalya'ya bir uçak ve bir öğretmen pilot gönderebileceklerini söylediler.Tabiki çoğunluk kelimesi göreceli bir kelime ama konuşma arasında ''5 kişi olsa filan ''gibi birşeyler geçmişti.
Arkadaşlar biraraya gelebilirsek Tarkim olmasa bile başka firmalarda 5 kişi ile uğraşırlar sanıyorum.
Bu arada Antalya'nın eğitime ne kadar uygun olduğu hakkındaki görüşlerine kesinlikle katılıyorum.
Isparta'da eğitim veren firma Top Air'di.Onlarda bekledikleri ilgiyi göremedikleri için eğitim için Isparta'yı daha fazla kullanmama kararı almışlar.

Saygılar,

Sayfa Başına Git

TURK_Kanmaz
üye

Turkey
10 Cevap
Gönderilme Tarihi - 04/12/2004 :  22:36:50  Profili Göster  Ziyaret TURK_Kanmaz'ın Anasayfasını  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Selam Fangio,

Bende daha önce ismininden bahsetmediğim firma Tarkim di onlar Antalya Havalimanı kule önüne uçağı çekeriz demişlerdi hatta hatırladığım kadarıyla uçağıda getirmişlerdi. Antalya da THY de dispacher olarak çalışan aynı zamanda CPL olan bir arkadaş vardı o nun vasıtasıyla konuşulmuştu. Banada aynı şekilde 5 kişi olursa olabilir demişlerdi.

Saygılarımla

Sayfa Başına Git

aysegul
üye

Turkey
13 Cevap
Gönderilme Tarihi - 05/12/2004 :  14:04:51  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
quote:

Ohhh,
Yaklaşık 3 senedir hemen hemen hergün takip ettiğim bu siteye en sonunda bişeyler yazdım.Çok sevinçliyim.
Bu arada Antalyadan Kemere giderken Göynükde ki Pine Resort otelin hemen yanındaki yazlıkımsı fakat bir inşaat firmasının bürosu olan bir binanın önünde (bahçede çam ağaçlarının arasına ) nefis bir deniz uçağı var. Önünden geçerken son anda görüp zınnk diye kaldım. Eğer dışarda bir insan görseydim izin isteyip yanına gidip inceleyecektim ama olmadı. Uzaktan ağzımın suları akarak seyrettim. Oraya nasıl gelmiş ne kadardır orda bilmem. Floatingler de birmiktar havaya kaldırılmış sanırım uzun süredir yerde.

UMARIM YAZDIĞIMIZ VE DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ HERŞEY OLUR...

Sayfa Başına Git

Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Printer Çıkışı Al
Sıçra:

Tayyareci Forum : İKOVAN BİLİŞİM

Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000