ANASAYFA
Anasayfa | Forum Anasayfa | Profil | Kayıt | Aktif Konular | Arama
Kullanıcı İsmi
Şifre:
Şifremi bu bilgisayarda hatırla! 

Şifrenizi Unuttunuz mu?

Bütün Forumlar
 PİLOTAJ
 eğitim
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Printer Çıkışı Al

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
serdarsay
üye

Turkey
1
Cevap
Gönderilme Tarihi - 12/11/2004 :  23:44:13  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
arkadaşlar ben siteye henüz kaydoldum hepinizi selamlıyorum
ben helikopter pilotluğuna meraklıyım yaşım 30 acaba bu saatten sonra pilot olabilirmiyim.biriniz bana bilgi verirse sevinirim.

sevgiler saygılar

piloçe
üye

Turkey
117 Cevap
Gönderilme Tarihi - 16/11/2004 :  18:33:26  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Gerçi tam anlamıyla bilmiyorum ama sanırım özel şirketlerden özel pilot lisansı alabilir ve pilot olabilirsiniz. Herhangi bir yaş sınırı var mı onu bilmiyorum. Ama isterseniz özel bu tür özel şirketlerin sitelerine girip bir araştırabilirsiniz.

Sayfa Başına Git

yakovlev
üye

Turkey
87 Cevap
Gönderilme Tarihi - 17/11/2004 :  18:37:38  Profili Göster  Ziyaret yakovlev'ın Anasayfasını   yakovlev a bir ICQ mesajı Gönder  Alıntıyla Brilikte Cevapla
valla bence geç kalmış sayılmazsın cpl veren uçuş okullarıyla görüş bi
bonair,topair,türk hava kurumu,samair gibi
ancak lisansını alınca direk iş bulursun diyebilmek gerçekten zor tanıdığın varsa eğer işin daha kolay olur
umarım birgün helikopeter pilotu olabilirsin
uçak pilotluğu hakkında sorun olursa daha ii yanıtlayabilirim

gökhanSayfa Başına Git

planorcu
üye

Turkey
21 Cevap
Gönderilme Tarihi - 02/12/2004 :  15:20:08  Profili Göster  Ziyaret planorcu'ın Anasayfasını  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Bencede geç kalmış sayılmazsın özel kurslara katılıp lisanslarını alabilirsin ancak bu işi profesyonel yapmayı düşünüyosan,sivil döner kanat pilotlarına sektörde şu anda pek iş olmadığını söyleyebilirim, çünkü döner kanat mevzuu Türkiye'de kara havacıların elinde, Şu yılbaşında belli olacak yasayla emeklileri bi daha çalışmalarını engelleyebilirlerse o zaman işler açılabilir (Döner kanat mevzuunda...)

saygılar,sevgiler;
Oguzhan...Sayfa Başına Git

hakan737
üye

Turkey
279 Cevap
Gönderilme Tarihi - 02/12/2004 :  20:09:33  Profili Göster  Ziyaret hakan737'ın Anasayfasını  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Serdar, 30 yaş eğer istiyorsan ve paran varsa geç değil. ancak harcayacağın zaman, ve paranın karşılığında, bu yatırımın sana geri döneceği zamanında hesabını yapmalısın. Bu tamamen iş bulma sürene ve alacağın maaşa bakıyor.

En son hatırladığım Mach Air helikopter kursu veriyordu. Robin R22'ler ile temel eğitim veriyorlardı, fiyatıda 10.000$ civarında idi. Eskişehir SHYO'da helikopter pilotluğu bir süre önce vardı ama sanırım sadece okula ve devlete eğiitm veriyordu. En iyi kaynak olarak eğer vaktin varsa Atatürk Havalimanı Batı aprona gitmen. MachAir,BonAir hala orada ve uçuş okuları var. ellerinde tek bir helikopter olup eğitim veren birkaç kişi vardı (turizm amaçlı kuruluşlardı bunlar) ama eğitimleri ne derecede yeterli bilemiyorum. Türkiye'de helikopter pilot okulu bulmak çok zor. eğer yurtdışı imkanın var ise ona göre araştırır linkleri yollamaya çalışırım. Fikir edinmek için birkaç adres vereyim;
http://www.quantumhelicopters.com/
www.sloanehelicopters.com
www.kuki.co.uk
www.foremansaviation.co.uk
www.tigerhelicopters.co.uk
www.heliflight.co.nz

Hakan737Guven
Sayfa Başına Git

Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Printer Çıkışı Al
Sıçra:

Tayyareci Forum : İKOVAN BİLİŞİM