ANASAYFA
Anasayfa | Forum Anasayfa | Profil | Kayıt | Aktif Konular | Arama
Kullanıcı İsmi
Şifre:
Şifremi bu bilgisayarda hatırla! 

Şifrenizi Unuttunuz mu?

Bütün Forumlar
 GENEL KONULAR
 mavi KİTAP !!!
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Printer Çıkışı Al

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
mavipilot
üye

Turkey
96
Cevap
Gönderilme Tarihi - 11/11/2004 :  12:57:04  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla

MERHABA ARKADAŞLAR !!!

SİZDEN BİR KONUDA YARDIM İSTİYORUM ,DAHA DOĞRUSU FİKİRLERİNİZİ ÖNERİLERiNİZİ ALMAK İSTİYORUM !!!!
HAVACILIKLA İLGİLİ BİR KİTAP YAZSAYDINIZ İÇİNDE NELER OLMASINI İSTERDİNİZ VEYA SİZ YAZSAYDINIZ NELERİ YAZARDINIZ , DETAY LI BİR ŞEKİLDE İFADE EDERSENİZ SEVİNİRİM ...!!!
YANİ HANGİ KONULAR OLMALI ,NASIL BİR KİTAP OLMALI ,İÇERİĞİ NASIL OLMALI BİR OKUYUCU GÖZÜYLE ,HAVACILIĞI ÇOK SEVEN BİR KİŞİ OLARAK CEVAP VERİSENİZ MEMNUN OLURUM .....
SEVGİ VE SAYGILARLA mavi pilot !!!!

yakovlev
üye

Turkey
87 Cevap
Gönderilme Tarihi - 12/11/2004 :  17:59:08  Profili Göster  Ziyaret yakovlev'ın Anasayfasını   yakovlev a bir ICQ mesajı Gönder  Alıntıyla Brilikte Cevapla
slmlar benim havacılık konuısunda ilgilendiğim alanlar uçaklarla ilgili(özellikle sivil yolcu uçakları) teknik bilgiler,resimler ve de sivil pilotluk ben bi kitap yazsam özellikle bu konulara yer ayırırdım
sana başarılar...

gökhanSayfa Başına Git

maverickx
üye

Turkey
107 Cevap
Gönderilme Tarihi - 17/11/2004 :  16:30:39  Profili Göster  Ziyaret maverickx'ın Anasayfasını   maverickx a bir ICQ mesajı Gönder  Alıntıyla Brilikte Cevapla
MErhaba;

Yakovlevin söylediklerine katılıyorum özellikle teknik bilgiler, fotoğraflar ve araçlar ile ilgili detaylı bilgilerin olması havacılık konusunda genel kısa ama can alıcı noktaların açıklandığı bölümler olmalı.

Hayırdır mavi kitap yazmayı mı düşünüyorsun yoksa???

Başarılar

Murat ÇAKARSayfa Başına Git

mavipilot
üye

Turkey
96 Cevap
Gönderilme Tarihi - 18/11/2004 :  14:01:54  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
merhaba sevgili dosttum Murat !!!
evet mavi bir kitap yazmayı düşünüyorum :)yazmak istediğim kitap çok geniş bir kitleye hitap edecek ,havacılık hakkın da bilgisi olmayan ama ilgilenen kişilere yönlendirecek ,havacılığın içinde olupta bilgisi olan kişilerede bir hatırlatma olacak ve yaş sınırı olmadan herkesin sıkılmadan okuyabileceği ,ansiklopedi tarzınde değil ama havacılık hakkında sınır koymadan bir çok konuya değinicek bir bilgi hazinesi olmasını istiyorum ,ne kadar başarılı olurum bu konuda bilmiyorum ,çünkü yapmak istediğim çalışma oldukça zor olacak ve çok iyi bir araştırmayı gerektirecek ,bununla ilgili şuan bir araştırma yapıyorum ,şuana kadar havacılık hakkında nasıl kitaplar yazılmış onu araştırıyorum ve içerikolarak bir şeyler hazırlamaya başladım bile ,gerçi sosyal olarak oldukça yoğunum ,biraz zaman alacak bu kitabı yazmam ama bunu gerçekleştirmeyi çok istiyorum,zaten kendi branşlarımdan bir taneside köşe yazarlığı ,ama bu kitabı yazarken düz ve yalın olarak teknik bir kitap gibi yazmayı düşünmüyorum ,biraz daha farklı bir açıdan bakacağım,bu konuyla ilgili bir çok havacı dostlarımla konuşuyorum ,aklıma birde size sormak geldi gerçi sana süpriz yapmayı düşünüyordum :)
bana bilgi verirken lütfen ayrıntılı yanıtlayın genelolarak lütfen geçmeyin olurmu !!havacılık sadece biliyorsunuz ki askeri ve sivil olarak 2 ye ayrılan bir kalıp değil ,sadece askeri uçaklar veya yolcu uçaklar la akla gelmez veya uçak motorların'dan oluşmuyor,havacılık geçmişten günümüze gelen, tarihle gelecek arasında dolaşan özgürlüğün ana simgesidir. Bu mavi tutkuya ulaşmak adına ,bu sevginin esiri olan bir çok gönüller gökyüzünde özgürlük adına buluşmuşlardır,bu mavi büyünün esiri olmamak mümkün değil,insanı içine bir tılsım gibi çekiyor ve gittikçe büyüyen bir tutkuya aşka dönüşüyor,insanoğlu kimbilir hangi sevgilerden vazgeçti ama bu tutkuyu eminim ki hiç kimse yüreklerden silmemiştir ,göküyüzüne ulaşmayan mavi insanlar yüreklerinin bir bölümünde ölenede dek bu sevgiyi taşıdıklarına inanıyorum,havacılık adına bir çok kişiyle tanıştım ve konuştum,havacılığın içinde olanlar ve olmayanlar ,birşeyi merak ediyorum olanlar olmayanların sevgilerini nasıl anlıyor ve yardımcı olmaya çalışıyorlar acaba ???nekadar bir birlarinin seslerini duyuyor ve hep birlikte bu sevgiadına mavi gözlü sevgiliye ulaşmak adına birşey yapabiliyorlar,illaki birşey yapmakiçin kurumların olması mı gerek,yani bir bahanemi lazım,herkes farklı meslekler de ,farklı bir hayat yaşıyor,bu monoton yaşamımızda hangi sevgilere yer veriyoruz ki ,yada mavi sevgiye ulaşmak adına nekadar bir birimize destek oluyoruz ?
bir birinize en çok sorduğunuz konu nasıl pilot olabiliriz ,havacılık adına neleri konuşuyoruz ??bu bir eleştiri değil sadecefikrimi sunuyorum,yani havacılık geniş bir kavram gökyüzü gibi konularda çok detaylı olmalı ,gerçi konuşulacak çok şey var diye düşünüyorum neyse bu arada herkesin geçmiş ramazan bayramınıda kutluyorum..!!!
sevgi ve saygılarla MAVİPİLOT.

Sayfa Başına Git

AutopilotB
üye

1 Cevap
Gönderilme Tarihi - 26/11/2004 :  00:21:10  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Pilotlardan gerçek yaşanmış hadiseler,hem havacılık meraklılarının ilgisini uyandırır hemde çıkarılacak dersler diğer pilotlara tecrübe kazandırır.Bunun örneğini Hava Kuvvetlerinin yayınlamış olduğu "Anılar" isimli kitapta okumuştum.Hem ilgi çekici hemde ders niteliğinde bazen acı, bazen de komik hikayelerle(yaşanmış) doluydu.

Profesyonel pilotlarla söyleşiler yapabilir,onların mesleklerini yaparken karşılaştıkları ve yaşadıklarını öğrenebilir,konuyu bilmeyenlere pilotluğun üniforma giymekten ve "otomatik?!?" pilotu takip etmekten ibaret olmadığını anlatabilirsin,uçuş korkusu olanlara bu korkularını yenmeye yardımcı olabilirsin.Elbetteki profesyonel pilotlarda diğerlerinin başına gelen olaylardan dersler çıkarıp tecrübe edinebilirler.
Saygılar. A/P B.

Sayfa Başına Git

mavipilot
üye

Turkey
96 Cevap
Gönderilme Tarihi - 26/11/2004 :  16:34:13  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
merhaba mavi dostlar ve AutopilotB!!!

tşk ilgin için,güzel bir öneride bulunmuşsun ve gerçekten bunu düşünmedim değil,
dediğim gibi mavi kitap detaylı bir bilgi arşivi olacak....ve burdaki bir çok havacıların fikirlerini almak istiyorum önerileriniz benim için çok önemli ....AutopilotB belkide bana bu konua yardım cı olursun ileride !!!

görüşmek üzere sevgi ve saygılarla MAVİ PİLOT !!!

Sayfa Başına Git

mavipilot
üye

Turkey
96 Cevap
Gönderilme Tarihi - 07/12/2004 :  14:57:04  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla

merhaba arkadaşlar !!!

sizden bir ricam olacak özellikle haluk bey sizden istiyorum bu yardımı ,bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim;

şuana kadar dünyadaki başlangıçtan itibaren günümüze kadar bütün uçakların tarihleriyle ,bütün özellikleriyle anlatan bir kitap ve kaynağı nerden bulabilirim veya elimdeki uçakların listesinin tarihini sıralamak için yardımcı kaynağı nerden temin edebilrim böyle bir kitap varmı yada elinizde bulunuyormu ,bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim...bir arşiv yapmaya çalışıyorum bunun için lazım...
saygılarla mavipilot ,ilginizi bekliyorum .

Sayfa Başına Git

haluksevel
Moderator

Turkey
203 Cevap
Gönderilme Tarihi - 07/12/2004 :  16:45:39  Profili Göster  Ziyaret haluksevel'ın Anasayfasını  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Selamlar,

Dünya'da buüne kadar hizmete girmiş uçakları en iyi tanıtan seri "Jane's"dir. Bu serinin son derece detaylı ve oldukça pahalı kitapları olduğu gibi, özet kitapları da vardır. Bunlardan biri "Jane's Aircraft Recognition Guide"dır. "Jane's World Aircraft" ve Jane's Historical Aircraft" gibi kitapları da vardır. Ancak bu kitaplar oldukça pahalıdır. Bu kitapları www.amazon.com'dan temin edebilirsiniz.

Sevgi ve saygılarımla

Haluk SEVELSayfa Başına Git

Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Printer Çıkışı Al
Sıçra:

Tayyareci Forum : İKOVAN BİLİŞİM

Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000