ANASAYFA
Anasayfa | Forum Anasayfa | Profil | Kayıt | Aktif Konular | Arama
Kullanıcı İsmi
Şifre:
Şifremi bu bilgisayarda hatırla! 

Şifrenizi Unuttunuz mu?

Bütün Forumlar
 PİLOTAJ
 iş olanakları
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Printer Çıkışı Al

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
minipilo
üye

Turkey
24
Cevap
Gönderilme Tarihi - 10/07/2004 :  19:40:09  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Acaba Anadolu Üniversitesi SHYO-PİLOTAJ mezunlarının iş bulma imkanları nasıl? Yani mezun olan her kişi bir yerde pilot olarak kesin çalışabiliyor mu? Ve mezun olanlar ne gibi yerlerde iş sahibi oluyor?

birgi
üye

Turkey
392 Cevap
Gönderilme Tarihi - 11/07/2004 :  13:50:20  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Pilotaj mezunlarının çıkar çıkmaz iş bulma olasılıkları çok az çünkü okulda toplam 200 - 250 saat civarı uçuyorsun.Bu uçuş saatinide havayollu şirketleri az buluyor.Zaten Türkiye gibi bir ülkede "garanti iş" diye bir kavram olmadığınıda göz önünde tutarsak.Ancak bu bitiren çalışamaz demek değil bitiren herkes iyi kötü bir yerlerde uçuyor.Pilotaj mezunu olmadığım için nasıl uçuyorlar konusunda bir fikrim yok.

Mezun olanlar ne gibi yerlerde iş buluyorlar diye bir soru sormuşsun,sorunun cevabı çok açık havayolu şirketlerinde yok ben pilotaj okuyup limon satarım dersen o ayrı tabi.

BirgiSayfa Başına Git

minipilo
üye

Turkey
24 Cevap
Gönderilme Tarihi - 13/07/2004 :  17:28:46  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Bilgilerin için teşekkürler Birgi. Ayrıca mezun olanlar ne gibi yerlerde iş buluyorlar sorusunu açık bir şekilde cevapladığın için sağol yani. Bu gidişle limon satacağa benziyoruz. Şu hale bir baksana ben ne iş yapacağım derken millet sürünüyor. Lise mezunları iş buluyor ama üniversite mezunları bulamıyor. Bunun tek nedenide iş kurumlarında yüksek lisansa
sahip çalışanların çok olması ve orta seviye elemanlara ihtiyaç duymaları. EEE ilk okul öğretmenimin dediği gibi " Bu dünyanın çöpçülere de ihtiyacı var."

Sayfa Başına Git

birgi
üye

Turkey
392 Cevap
Gönderilme Tarihi - 14/07/2004 :  14:40:05  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Karamsarlığa kapılma,ne mezunu olursan ol,işini yapabiliyorsan iş bulmak sorun değil.İş yok diyenlerede aldırma,istedikten sonra iş bulunur.

BirgiSayfa Başına Git

minipilo
üye

Turkey
24 Cevap
Gönderilme Tarihi - 14/07/2004 :  18:18:44  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Sağol Birgi. Ben de istedikten sonra herşeyin başarılabileceğine inanlardanım. Tek sorun istemek, gerisi çorap söküğü gibi gelir desem de inanma her zaman önüne engeller çıkar, önemli olan her koşulda ümidini yitirmemek. Yoksa neden hala pilot olmak istiyorum sanıyorsun. Bu arada mesajların sol tarafında üye isminin yazıldığı yerdeki yıldızlar neye göre veriliyor acaba?

SAYGILAR
MİNİPİLO...

Sayfa Başına Git

anzorat
üye

3 Cevap
Gönderilme Tarihi - 15/07/2004 :  08:12:57  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
bu siralarda türkiyede cok fazla pilot acigi var en fazla 1 sene dişini sıkarsın sonra rahat bi iş bulursun ama sivil den gelen pilotlara biraz on yargiyla bakılır Türkiyede haberin olsun.Hele thy 41 ucak alsın o zaman rahat hersey

Sayfa Başına Git

minipilo
üye

Turkey
24 Cevap
Gönderilme Tarihi - 15/07/2004 :  16:59:05  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Bilgilerin için teşekkürler yalnız nasıl bir ön yargı bu?

Sayfa Başına Git

jethro
üye

8 Cevap
Gönderilme Tarihi - 17/07/2004 :  11:21:39  Profili Göster   jethro a bir ICQ mesajı Gönder  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Anadolu Üniversitesi SHYO-PİLOTAJ mezunlarının tamamı bir havayolunda Kaptan veya F/O olarak ucmaktadır.
Verdiği eğitim cok kalitelidir.
5 sene süren yoğun bir eğitim programı vardır.Sayfa Başına Git
birgi
üye

Turkey
392 Cevap
Gönderilme Tarihi - 18/07/2004 :  17:18:00  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Yıldızlar attığın msj sayısına göre verilir,bu forum açıldığında ben liseye yeni başlamıştım,lise bitti filan...

SHYO mezunlarına önyargılı olunduğunu duydum ama öylemidir bilemem...

BirgiSayfa Başına Git

minipilo
üye

Turkey
24 Cevap
Gönderilme Tarihi - 18/07/2004 :  17:54:36  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Bilgileriniz için tekrar teşekkürler. Hepinize iyi uçuşlar...

Sayfa Başına Git

torpilsiz
üye

16 Cevap
Gönderilme Tarihi - 08/10/2004 :  22:45:04  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
arkadaslar ulkemizde muhim olan sahip oldugunuz ucus lisanslari degil.soy isminiz ve turkiyenin neresinde dogdunuz muhim eger bu sartlara uygunsaniz her yerde pilotsunuz yani turkiyenin icinde.ornek turk hava yollarinda orta okul diplomasila pilotlar var kimmi hayri kozakcioglularinin akrabasi.eger pilot olmak istiyosaniz soy isminizi uydurun.

Sayfa Başına Git

piloçe
üye

Turkey
117 Cevap
Gönderilme Tarihi - 09/10/2004 :  14:30:43  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Sevgili Torpilsiz. Diğer mesajlarında da olduğu gibi bu mesajında da çok karamsar düşünmüşsün. Evet belki haklı olabilirsin ama şunu da unutma gerçekten isteyen biri pilot olabilir. Senin anlattıkların da doğru ama torpille giren kaç kişi varsa bir o kadar hakkıyla giren var. Ben bu tip çok kişi tanıyorum. Tabi bu konuyu çok iyi bilebilecek kadar işin içinde değilim henüz ama söylediklerine bakılırsa konuya çok dar bir açıdan ve tek bir yönden bakıyorsun. Biraz açını genişletmelisin.

Sayfa Başına Git

torpilsiz
üye

16 Cevap
Gönderilme Tarihi - 09/10/2004 :  19:22:20  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
sevgili piloce kactane ucuslisansiniz var ve buzamana kadar kactane havayollarina muracaat ettiniz? ben ulkemde ucmak icin can atiyodum ve turkhavayollarinin milyarlarca harcayarak yetisdirdigi pilotlar var ,ben ise herseyi kendi olanaklarimla yaptim yani ozel ucuslisansindan BOEING737-800 type-ratingine kadar yaptim ve hemde lufthansa flight centerde.fakat kimse yuzume bile bakmadi pilot ihtiyaclari oldugu halde,olsun canlari sag olsun ben simdi hollandanin KLM-EXEL sirketinde ucuyom ve cok mutluyum.siz isin icinde olmadiginiz icin tozpembe gorebilirsiniz ulkenizi, fakat isin icinde olanlar isi daha iyi bilir.

Sayfa Başına Git

Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Printer Çıkışı Al
Sıçra:

Tayyareci Forum : İKOVAN BİLİŞİM

Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000