ANASAYFA
Anasayfa | Forum Anasayfa | Profil | Kayıt | Aktif Konular | Arama
Kullanıcı İsmi
Şifre:
Şifremi bu bilgisayarda hatırla! 

Şifrenizi Unuttunuz mu?

Bütün Forumlar
 GENEL KONULAR
 THY
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Printer Çıkışı Al

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
rain
üye

Turkey
3
Cevap
Gönderilme Tarihi - 10/11/2005 :  21:36:06  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Arkadaşlar,thy'nin alımları konusunda güncel bir bilgi ulaştımı elinize,ekim ayında alım yapılacağını duymuştum ama olmadı, yakın zamanda alım yapar mı veya şu anda alım yapan herhengi bir havayolu şirketi olduğunda haberleşmemiz mümkün müdür...Bu onur air bile olsa haberdar ederseniz çok memnun olurum.:)

sy

windy
üye

Turkey
21 Cevap
Gönderilme Tarihi - 10/11/2005 :  22:34:06  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
selam sibel evet bende ekim ayında alım olcak diye duymuştum ama nedense kadro eksikliğine rağmen halen bir alım yok ama duyduğuma göre kasımda alım olcakmış 600 kişi alıncağını söylüyorlar bunlardan 400 ü yere dağıtılacakmış geri kalan 200 ü hava personeli olarak atancakmış tabi kesin değil bir alım olursa haber veririm özellere gelince hepsi alımını yaptı şubat ve mart gibi tekrar alımlara başlarlar kendine iyi bak görüşmek üzere

selcanSayfa Başına Git

Korgeneral
üye

USA
66 Cevap
Gönderilme Tarihi - 14/11/2005 :  21:31:36  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Sevgili Tayyareciler
Uzun bir aradan sonra sitemizi ve sizleri görmek çok güzel. THY alımları ile ilgili bi konuya şunu yazmak istedim önce THY yönetici alsın son 2 aydır 5 kez yurt dışına çıktım THY okadar berbattıkı en az 45 dakika rötarmı olmadı her uçuşta uçaklar o kadar bakımsız ve pistiki birde hostesler sanki dövecek gibi suratsız ve mutsuz ki. Bir stewart ile tartıştim bile servis sırasında ısrarla su isteyen yolcuya patladınmı diycek kadr küstahlaşmıştı. Birde ucus beklerken igrenç bir dini desem dini degil Türk muzıı desem Türk müzigi degil bir muzık calıyorlar. Skylife dergisini ayın 28 inde yenisi gelcek diye kaldırıyorlar bu kadar gerizekalı bir is olabilirmi. Lufthansa ile aynı gun uctum dergi koltukta duruyordu. Zaten THY nı kimin yönettıgını anlamak icin baskanın suratına bakın Beyazıt Camii imamı kılıklı herıfle bu kadar oluyor. Onun icin bence THY önce CEO alsın. Hatta T.C başbakan. Yakında THY da Turbanlı hostesler gorcez.
Sevgi ve saygılarımla

Sayfa Başına Git

ANKA
üye

Turkey
21 Cevap
Gönderilme Tarihi - 15/11/2005 :  03:19:05  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
selam tayyareciler

bence eleştiriler biraz sert olmuş diyeyim dünyanın her yerinde uçaklar rötar yapıyor hatta en az yapanlardan biride THY yolları ve havada olan ilgiye birşey diyemem ama insanlar ın her zaman morelleri yüksek olmaz hele yerden o kadar yüksekteyken bence THY eleman ihtiyacı( yöneticiler olmadığını düşünüyor galiba)nı karşılarsa bu sorunlarda kalkacaktır siz bir hostes ayda 5 kez uçması gerekiyorken 10 kez uçurursanız tepkisi farklı olur bunlar bellidir kimin kaç saat uçtuktan sonra ne kadar istirahat edeceği ama malesef bu hiç bir hava yolunda uygulanmıyor hostesleri bırakın pilot ve bakım elemanları dahil bence bunlarıda göz önünde tutmak gerekir.

Sayfa Başına Git

windy
üye

Turkey
21 Cevap
Gönderilme Tarihi - 15/11/2005 :  17:55:21  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
selam aslında bende sana katılıyorum aslında gerçekten eleştiri biraz ağır oldu thy de çalışan arkadaşlarımın dediğine göre farklı departmanlarda çok fazla eleman açıklığı olduğunu söylüyorlar. Ve normalin üzerinde çok fazla çalıştıklarını söylüyorlar.seninde dediğin gibi 5 saat uçacaklarken 1o saate çıkıyor ve aşırı derecede yoruluyorlar tabiki yine dediğin gibi bu durumda olanlar sadece hostesler değil.görüşmek üzere kendinize iyi bakın

selcanSayfa Başına Git

Korgeneral
üye

USA
66 Cevap
Gönderilme Tarihi - 15/11/2005 :  20:20:40  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Bene cok agır degildi. Beklerken ki igrenc muzik, ucakların pisliginin nesi agır elestiri. Ayrıca hosteslerin yogunluguna gelince frankfurt buenos-aeros uctum 17.5 saat sao-paolo da 2 saat bekledik. 17.5 saat boyunca hepsi guleryuzlu idi hepsi 3 kez makyaj yaptılar bizimkiler ankara istanbul ucusunda sabah ucusunda kavgadan cıkmıs gıbı asık suratlıydılar hadi gece ucusu olsa anlarım.Yine İstanbul Ankara ucusunda ucagın ıcınde 1 saat bekletıp bir ozur bıle dılemeden pilotun o kaba anonsuyla kaltık"ucus ekibi yerlerınıze" Emredersiniz binbasım dıyesım geldi. Asker kokenlı oldugu ve ucaktakılerıde emrındekı kol ucucuları olarak gordugu okadar bellıydıkı.İnsan yaptıgı ıse saygı duymali at sahibine gore kisner benimde basımda boyle molla kılıklı adamlar olsa bende calısmam.Sygılarıma

Sayfa Başına Git

englot
üye

Turkey
4 Cevap
Gönderilme Tarihi - 15/11/2005 :  21:51:58  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Arkadaşlar Selam
THY Bakımcı personel alıyor. Internet sitesinde (www.thy.com.tr) ayrıntılar mevcut.İlgilenenler geç kalmasın.
Saygılarımla.

Sayfa Başına Git

Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Printer Çıkışı Al
Sıçra:

Tayyareci Forum : İKOVAN BİLİŞİM

Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000