ANASAYFA
Anasayfa | Forum Anasayfa | Profil | Kayıt | Aktif Konular | Arama
Kullanıcı İsmi
Şifre:
Şifremi bu bilgisayarda hatırla! 

Şifrenizi Unuttunuz mu?

Bütün Forumlar
 GENEL KONULAR
 Anadolu Üniversitesi-Pilotaj bölümü
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Printer Çıkışı Al

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
Serco
üye

Turkey
4
Cevap
Gönderilme Tarihi - 19/07/2005 :  05:35:14  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Arkadaşlar selam herkese. Ben seneye öss'ye gireceğim, pilotaj bölümünü istiyorum 195 puan yetiyormuş bu yıl için bir de tabi ki özel yetenek sınavı ve muayeneler var. Nasıl testler var bu yetenek sınavında bir fikri olan varsa ve yardımcı olursa sevinirim. Mülakat filan da varmış ne sorarlar çok merak ediyorum. Teşekkürlar.
kaptan86
üye

24 Cevap
Gönderilme Tarihi - 19/07/2005 :  18:01:05  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
seneye ben de öss ye gircem. benim de hedefim shyo pilotaj. ancak bu test ve mülakat hakkında bilgi edinemedim. şu an shyo da okuyanlarla irtibata geçmeye çalıştım fakat cevap alamadım. bizi duyan
vvvvvaaaaaarrrrrr mmmmııııııııı?????!!!!!!! yardım lütfen...

Edited by - kaptan86 on 19/07/2005 18:01:55Sayfa Başına Git

Serco
üye

Turkey
4 Cevap
Gönderilme Tarihi - 20/07/2005 :  04:34:36  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
yaw hakkaten nasıl shyo'da okuyan birileriyle temasa geçebiliriz???

Sayfa Başına Git

piloçe
üye

Turkey
117 Cevap
Gönderilme Tarihi - 20/07/2005 :  17:36:58  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Merhaba arkadaşlar.

Bende ileriki senelerde gireceğim öss ye ve sizin gibi pilotaj istiyorum. Benim öğrene bildiğim kadarıyla 1. ve 2. test te tam ne sorduklarını anlamadım ama matemetik , fizik falan değil sorular. 3. test zaten kişilik testi. Mülakatta da yabancı dil seviyesine bakıyorlar, konuşma ve kendini ifade etme yeteneğine bakıyorlar. Aslında bunları ecas.anadolu.edu.tr adresindeki duyurular kısmında ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz.

İyi Şanslar .......

PİLOÇE
tugce@eser.gen.trSayfa Başına Git

yakovlev
üye

Turkey
87 Cevap
Gönderilme Tarihi - 21/07/2005 :  02:28:56  Profili Göster  Ziyaret yakovlev'ın Anasayfasını   yakovlev a bir ICQ mesajı Gönder  Alıntıyla Brilikte Cevapla
arkadaşlar psikomotor,genel kültür tarzı testler var sorular basit ama süre kısıtlı diye biliyorum
uçuş korkusu felan test edliyo psikomotorda
ben orda okumuyorum ancak bu tür testler yapıldığını duydum

gökhanSayfa Başına Git

kaptan86
üye

24 Cevap
Gönderilme Tarihi - 23/07/2005 :  20:05:20  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
arkadaşlar bu sitede planorcu diye bi arkadaş var, o shyo pilotajda okuduğunu bi sohbet sırasında belirtmişti. ona bu konuyla ilgili sorularımı mail ile sordum, ancak cevap gelmedi!! galiba vakti yok!! önemli diil, başka birini bulalım, ona soralim. bu arada sinavdaki test coğrafya falan olabilir mi?
herkese şimdiden başarılar...

Sayfa Başına Git

kadiremin
üye

Turkey
2 Cevap
Gönderilme Tarihi - 23/07/2005 :  23:39:48  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Merhabalar, ben A. Ü. SHYO teknikteyim eğer isterseniz pilotajdaki bir arkadaşıma mail atabilirim konu ile ilgili olarak.

Kadir E. SERTATAŞ
SHYO TEKNİKSayfa Başına Git

kaptan86
üye

24 Cevap
Gönderilme Tarihi - 24/07/2005 :  17:41:12  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
çok iyi olur! bize biraz bilgi verebilirse iyi olur.

Sayfa Başına Git

birgi
üye

Turkey
392 Cevap
Gönderilme Tarihi - 25/07/2005 :  05:36:18  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Uygulanan testler genel yetenek ve hafıza testleri.

BirgiSayfa Başına Git

Serco
üye

Turkey
4 Cevap
Gönderilme Tarihi - 25/07/2005 :  21:10:19  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
kadiremin arkadaşım, pilotajdaki arkadaşına konuyu bi sorarsan çok memnun olurum, sağolun ilginiz için.Sayfa Başına Git
turkishatc
üye

Turkey
22 Cevap
Gönderilme Tarihi - 25/07/2005 :  22:14:58  Profili Göster  Ziyaret turkishatc'ın Anasayfasını  Alıntıyla Brilikte Cevapla
T.C.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

ÖN KAYIT VE ÖZEL YETENEK SINAVI İLE ÖĞRENCİ ALINACAKTIR

Üniversitemiz Sivil Havacılık Yüksekokulu Pilotaj Bölümü’ne ön kayıt ve özel yetenek sınavı ile 10 öğrenci alınacaktır. Ön kayıt için, 2005 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı Sayısal 195.000 (ağırlıklı orta öğretim başarı puanı eklenmeden) veya daha fazla puan almış olan lise ve dengi okul çıkışlılar başvurabileceklerdir. Adayların bizzat kendilerinin başvurmaları gerekmektedir.

2005 Öğrenci Seçme Sınavı sonucunda bir fakülte veya yüksekokula yerleştirilmiş olanlar da ön kayıt için başvurabileceklerdir.

Adaylarda aranacak olan koşullar şunlardır:

* Lise üstü bir okul veya kuruluştan (Askeri-Sivil) disiplinsizlik nedeniyle ilişiği kesilmiş olmamak. Bu hususa aykırı beyanda bulunanların kesin kayıtları yapılmış olsa bile okulla ilişkileri kesilecektir.

* Hv.H.O. Öğrenci Seçme Uçuşlarından veya başka bir kurumun (kamu, özel sivil hava kurumları) uçuş eğitiminden başarısız olma, disiplinsizlik, hava hastalığı, başarısız olacağını anlayıp dilekçe vermek gibi nedenlerden dolayı uçuştan ayrılmış olmamak.

* 01.01.1981 doğumlu veya daha küçük yaşta olmak. Yaş düzeltmesi kabul edilmeyecektir. Düzeltmeden önceki tarih esas alınacaktır.

* Vücut yapısı düzgün ve her bakımdan sağlam olmak, dilinde pelteklik ve gizli kekemelik, işitme kaybı, renk körlüğü vb. olmamak.

* En az 1.65 m., en çok 1.90 m. boyunda, ayrıca boy ve ağırlık arasında seçim uygulamalarında belirtilen uyumun olması.

* Başka bir yükseköğretim kurumundan disiplin cezası nedeniyle çıkarılmış bulunanlar ön kayıt yaptıramazlar.

* 2004-ÖSYS’de, ÖSS puanı veya özel yetenek sınavı sonucu ile örgün yükseköğretim programına yerleştirilmiş adayların ağırlıklı ortaöğretim başarı puanları ile ilgili katsayıları yarıya düşürülecektir. Bu kural açıköğretimin kontenjanlı programları için de uygulanacaktır. Sınavsız geçiş ile meslek yüksekokulları veya açıköğretim programlarına 2004-ÖSYS’de yerleştirilen adaylara bu kural uygulanmayacaktır.

* Adayların orta öğretim başarı puanları Yüksekokulumuz tarafından ÖSYM'den Ağustos ayının son haftasında temin edilecektir.(Orta öğretim başarı puanı diploma notu değildir)

Ön kayıt yaptıracak adaylardan istenilecek belgeler şunlardır:

a) 2005 ÖSS sonuç belgesi aslı ve fotokopisi,

b) Fotoğraflı nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,

c) Dört adet vesikalık fotoğraf, (Fotoğraflar 4.5x6 cm ebadında, son altı ay içinde önden başı açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır.)

d) Başvuru dilekçesi, (ön kayıt esnasında Yüksekokul tarafından verilecektir)

e) Yetenek sınavına katılmak isteyen adaylardan 90 YTL.’sı (KDV Dahil) sınav ücreti alınacaktır. Ücret başvuru sırasında Yüksekokula makbuz karşılığı ödenecektir.(Başvuru ücretleri iade edilmez).

* Ön kayıtlar 23-24 Ağustos 2005 tarihlerinde 09.00-17.30 saatleri arasında Anadolu Üniversitesi İki Eylül Kampüsü, Sivil Havacılık Yüksekokulu, ESKİŞEHİR’de yapılacaktır.

* Belirtilen tarihlerde ön kayıtlarını yaptıran adaylar deneme uçuşlarını da kapsayan seçmelere alınacaklardır. Seçimler ile ilgili program ve diğer ayrıntılı bilgiler ön kayıt sırasında her adaya ayrıca verilecektir.

* Tüm Öğrenci Seçme Programının iki hafta (ön kayıt süresi hariç) süreceği göz önünde tutularak, il dışından Eskişehir’e gelecek öğrencilerin hazırlıklı olmaları gerekmektedir.

* Kesin kayıt tarihleri sınav sonuçları ile birlikte ilan edilecektir.

* Pilotaj Bölümünde eğitim süresi 1 yılı İngilizce hazırlık sınıfı olmak üzere toplam 5 yıldır. İngilizce Yeterlik sınavında başarılı olamayan öğrenciler için İngilizce hazırlık sınıfı zorunludur.

* Pilotaj Bölümü ile ilgili her türlü bilgi 0-222-3213550/6823 nolu Sivil Havacılık Yüksekokulu (Öğrenci İşleri Bürosu) telefonundan sağlanabilir.

* Posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

** Adaylar ön kayıt ve özel yetenek sınavları esnasında kılık-kıyafetle ile ilgili olarak yüksek yargı organları tarafından verilmiş kararlarla oluşmuş bulunan hukuki mevzuata uymak zorundadırlar.

www.turkishatc.com
Sayfa Başına Git

kadiremin
üye

Turkey
2 Cevap
Gönderilme Tarihi - 26/07/2005 :  01:16:38  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Mehabalar cevap ancak geldi.

Program bu:
http://ecas.anadolu.edu.tr/html/modules.php?name=duyuru2

Sınavlardaki sorular her sene değişir. Ama sınavın asıl formatında 3 boyutlu düşünce yeteneği ve sayısal zeka ölçülüyor. 2. aşamada kişinin görsel ve işitsel zekası ölçülüyor. Mülakata takım ve traşlı olmak şart. Mulakatta kaç dil bildiğin ve bu güne kadar havacılık için ne yaptığını soruyorlar. Uçuşta düz uçuş az yatışlı dönüşler tırmanış dönüşleri yaptırılıyor. Genel durum bu.

Şimdilik bu kadar, isteyenlere detaylı bilgi sağlayabilirim.

Saygılar

Kadir E. SERTATAŞ
SHYO TEKNİKSayfa Başına Git

Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Printer Çıkışı Al
Sıçra:

Tayyareci Forum : İKOVAN BİLİŞİM

Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000