ANASAYFA
Anasayfa | Forum Anasayfa | Profil | Kayıt | Aktif Konular | Arama
Kullanıcı İsmi
Şifre:
Şifremi bu bilgisayarda hatırla! 

Şifrenizi Unuttunuz mu?

Bütün Forumlar
 GENEL KONULAR
 Eskişehir
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Printer Çıkışı Al
Sayfa: 
of 3
Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
pilot380
üye

8
Cevap
Gönderilme Tarihi - 19/06/2005 :  22:32:21  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Eskişehir shyo pilotaj bölümüne girmek hangi şartlar gerekiyor puan vs teşekkür ederim

piloçe
üye

Turkey
117 Cevap
Gönderilme Tarihi - 20/06/2005 :  22:50:58  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
ecas.anadolu.edü.tr

PİLOÇE
tugce@eser.gen.trSayfa Başına Git

EnbiTurk
üye

USA
23 Cevap
Gönderilme Tarihi - 21/06/2005 :  02:44:57  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Sartlar, bahriyeden tanidigin olacak. onlar sana bir iki "torpil" verecekler. Oyle olacak :)

Sayfa Başına Git

birgi
üye

Turkey
392 Cevap
Gönderilme Tarihi - 21/06/2005 :  06:14:49  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
ÖSS 185 barajı var

Birgi

Sayfa Başına Git

antalyabase
üye

19 Cevap
Gönderilme Tarihi - 22/06/2005 :  15:13:22  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
torpil sart zaten alinan kac kisi ?

Sayfa Başına Git

birgi
üye

Turkey
392 Cevap
Gönderilme Tarihi - 22/06/2005 :  20:07:09  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
quote:

torpil sart zaten alinan kac kisi ?

10 ama bu sene artabilir şeklinde bir söylenti var.

BirgiSayfa Başına Git

gurbetci
üye

17 Cevap
Gönderilme Tarihi - 23/06/2005 :  18:39:11  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
girenlere bir bakin,havaci pasalarin ogullari,eskisehirde mulki idare amirliginde ust duzey gorevli cocugu benim tanidiklarim sadece !!

Sayfa Başına Git

eyasakurt
üye

Turkey
50 Cevap
Gönderilme Tarihi - 23/06/2005 :  21:10:11  Profili Göster  Ziyaret eyasakurt'ın Anasayfasını  Alıntıyla Brilikte Cevapla

Benim tanıdığım memur çocukları, öğretmen mühendis çocukları çıkıyor her nedense, ya sen şu işe bakki çoğunuda tanıyorum, arkadaşlar tamam bir miktar torpil varda o kadarda abartmayın oradaki torpil özel yetenekle öğrenci alan her yerde dönüyor, konservatuarlar, güzel sanatlar fakülteleri, spor akademileri farklımı ? Hava kuvvetlerinde hava yollarında bilinen sevilen bir tanıdığınız varsa sizde sınavlardan başarılı olursanız çokda rahat girersiniz.

Sayfa Başına Git

lovefool
üye

13 Cevap
Gönderilme Tarihi - 24/06/2005 :  12:00:42  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
pasanin oglunu bende tanirim !!

Sayfa Başına Git

baris737
üye

Turkey
12 Cevap
Gönderilme Tarihi - 25/06/2005 :  06:51:57  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
torpil şar!
paşa çocukları!
bahriyeden tanıdık(bu ne alakaysa)!

ya yapmayın allahaşkına biraz cesaretli olun..bu sizin yazdıklarınız kendi beceriksizliğinizi veya korkunuzu veya daha önce sınav tecrübesi olanların başarısızlığını örtmek için uydurdukları efsanelerdir...bi zahmet gelin bakın okula tanışın öğrencilerle ondan sonra yazın fikirlerinizi.

tc-ysfSayfa Başına Git

lovefool
üye

13 Cevap
Gönderilme Tarihi - 27/06/2005 :  13:48:08  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
baris bizde ucucu adamlariz,kac saatin var aenin konusuyosun ? hepsi demedik %90 i torpilli eskisehir benden sorulur

Sayfa Başına Git

baris737
üye

Turkey
12 Cevap
Gönderilme Tarihi - 28/06/2005 :  01:05:39  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
ilk olarak bir havacı nasıl olurda kendi meslektaşları hakkında bu kadar kesin ve acımasızca yorum yapabilir hem de havacılığa gönül vermiş pek çok insanın katıldığı bir forumda(yorum;%90 ı torpilli yani hak etmeden girmiş insanlar). Bu yaptığınız hem gelecekte birlikte çalışma imkanınız olan veya çalışmak zorunda kalabileceğiniz insanları (ki sizde biliyosunuzdur havacılık camiyasının ne kadar küçük olduğunu) kırmakta hem de okula girmek isteyen arkadaşlarımızın hevesini ,hırsını ve motivasyonunu bozmaktadır.havacılık adına biraz daha dikkat lütfen.

bir diğeride uçuş saati mevzuu.sizin havacılık yaptığınız kurumda işler nasıl yürüyo bilmiyorum(belki de kurumu bilsem işlerin nasıl yürüdüğünüde tahmin edebilirim) ama benim bulunduğum camiya içinde havacılar düşüncelerini uçuş saatleri kadar değil belli bir çerçeve de istedikleri kadar beyan ediyorlar.

birde sizin isminizi ve havacılık misyonunuzu öğrenmek isterdim.büyük bir cümle kurmuşsunuz eskişehir benden sorulur diye çok merak ettim.

eğer isterseniz okulumuza yaptığınız bir ziyarette öğrenciler olarak size çay kahve ikram edebiliriz hem böylece sizde torpilli dediğiniz öğretmen çocukları işçi çocuklar,memur çocukları,esnaf çocukları ile tanışmış olursunuz.sizin %10 a sıkıştırdığınız küçük kesim ki hiçte öyle olmadığını emin olun göreceksiniz.

sevgi ve saygılarımı sunuyorum...

emniyetli uçuşlar diliyorum...

tc-ysfSayfa Başına Git

eyasakurt
üye

Turkey
50 Cevap
Gönderilme Tarihi - 28/06/2005 :  15:17:35  Profili Göster  Ziyaret eyasakurt'ın Anasayfasını  Alıntıyla Brilikte Cevapla

Barış sen dinçer kuzucuların sınıftamısın yoksa dahamı üst devredesin ?

Sayfa Başına Git

nuri
üye

16 Cevap
Gönderilme Tarihi - 28/06/2005 :  15:23:43  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
baris arkadasimiz herhalde daha pirpirlarda ucuyor,havayoluna girince sudan cikmis baliga donersin simulatorde,sizin eskisehir simulatorlerine benzemez 737 simulatoru...oradaki bircok kisi torpilli ama torpilsizde var...aman pirpirlarla dikkatli uc ---f 4 lerin paternine girme yazik olur !!!

Sayfa Başına Git

eyasakurt
üye

Turkey
50 Cevap
Gönderilme Tarihi - 28/06/2005 :  18:11:22  Profili Göster  Ziyaret eyasakurt'ın Anasayfasını  Alıntıyla Brilikte Cevapla

Yahu ne kompleksli insanlar var anlayamıyorum, nuri senin havacılık nosyonuun nedir kardeşim ? Merak etme bu güne kadar F-4 paternine giren olmadı bugünden sonrada olmaz.

Sayfa Başına Git

antalyabase
üye

19 Cevap
Gönderilme Tarihi - 28/06/2005 :  18:18:31  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
nuri,

SHYO universite ogrencileri daha tam kendilerini ispat edememis kisiler.yani tam pilot degiller,garibanlarla ugrasma kendi yaginda kavrulsunlar birak

biz Airline pilotlarina yakismaz onlarin seviyesine inmek..ucus saatleri daha uc haneli rakkama anca ulasmistir he he he !!!!!

Sayfa Başına Git

birgi
üye

Turkey
392 Cevap
Gönderilme Tarihi - 28/06/2005 :  23:06:50  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
quote:

nuri,

SHYO universite ogrencileri daha tam kendilerini ispat edememis kisiler.yani tam pilot degiller,garibanlarla ugrasma kendi yaginda kavrulsunlar birak

biz Airline pilotlarina yakismaz onlarin seviyesine inmek..ucus saatleri daha uc haneli rakkama anca ulasmistir he he he !!!!!

"Airline" pilotları analarının karnındamı doldurmuş uçuş saatlerini acaba ya da zeka seviyelerinden dolayı direk üniversite diplomasımı verilmiş kendilerine,"gariban,kendini ispat edememiş" öğrencilerden etkilenmesinler diye?

Bu nasıl bir üslüptur ya,allah aşkına çıksın biri anlatsın.Forumda başlamış bi ezme modası,biri çıkıyor mesajını beğenmedi insana "Senin havacılık nosyonun ne ki konuşup duruyosun" diyor.Forumdaki seviyesizliğin ulaştığı son noktalar...Sonra çıkıp "Neden bu ülkede havacılık gelişmez?" diye ağlarsınız !

Bazıları çıkar "torpille girmiş SHYO konuşuyo" der,baştan belirteyim ne SHYO'danım ne de "Airline" pilotuyum.

BirgiSayfa Başına Git

baris737
üye

Turkey
12 Cevap
Gönderilme Tarihi - 28/06/2005 :  23:38:27  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
quote:

nuri,

sevgili airline pilotu;

solunuzda oturan ve uçuş saati 5 basamaklı olan kaptan size nasıl davranıyo bilmiyorum?ama bizim okulumuzdan mezunlara her zaman düzeyli yaklaşıyorlar.

eğer kaptansanız siz o çok övündüğünüz uçuş saatinizle sağınızdaki yardımcı pilotunuza nasıl davranıyosunuz onu da bilmiyorum ama uçuşlarınızın pek emniyetli geçmeyeceğini düşünüyorum.(bunu da CRM e dayandırıyorum)

antalya da hangi şirkettesiniz onu da bilmiyorum(sunex te uçmadığınıza ve uçamayacağınıza da eminim bu mantalite ile)ama antalya gibi ufak bir şehirde pek bi kariyer ve isim yapamayacağınız bu yaklaşımlarla öğretmenlik ve yöneticilik yapamayacağınız aşikar bi şekilde ortadadır.hayatınızın sonuna kadar uçuş saatinizdeki basamakları sayarak gün geçireceğinize eminim.şimdiden kolaylıklar diliyorum yolunuz açık olsun...saygılar..

emniyetli uçuşlar

tc-ysf

Edited by - baris737 on 28/06/2005 23:38:57

Edited by - baris737 on 28/06/2005 23:51:13Sayfa Başına Git

baris737
üye

Turkey
12 Cevap
Gönderilme Tarihi - 28/06/2005 :  23:45:44  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
quote:

baris arkadasimiz herhalde daha pirpirlarda ucuyor,havayoluna girince sudan cikmis baliga donersin simulatorde,sizin eskisehir simulatorlerine benzemez 737 simulatoru...oradaki bircok kisi torpilli ama torpilsizde var...aman pirpirlarla dikkatli uc ---f 4 lerin paternine girme yazik olur !!!

f-4 paternine girme hadisesi hiç yaşanmamıştır ama...

98 yılında bir f4 ün anadolu çalışma sahaları içinde 7000' in altına inmesi sonucu(ki inilmemesi gerekmektedir,notam lı sahalardır)bir uçağımızı jet etikisiyle anormal duruma sokmuştur ve araziye mecburi inmek durumunda kalmıştır.f4 ün pilotuna gerekli ceza hava kuvvatleri komutanlığı tarafından verilmiştirbilgilerinize!!!

tc-ysfSayfa Başına Git

silentsky
üye

Turkey
3 Cevap
Gönderilme Tarihi - 29/06/2005 :  03:08:41  Profili Göster  Alıntıyla Brilikte Cevapla
Yazılanları okurken aklıma geldi, yıllar önce Eskişehir'de televizyondan tanıdığımız ünlü bir sunucu abimiz (sanırım herkes anlamıştır..) özel uçağıyla Eskişehir'in hemen doğusundaki atış sahasına dalmış ve o sırada atış yapan F4 lerden biriyle burun buruna gelmiş.Atış paternindeki 4 uçak ve atış kontrol telsizle hemen durumu üsse bildirmiş.Allahtan herhangi bir kaza kırım meydana gelmemiş.Atış iptal olmuş.Sonraları duyduğuma göre bu olay yüzünden sunucu abimizin başı baya ağrımış...Sayfa Başına Git
eyasakurt
üye

Turkey
50 Cevap
Gönderilme Tarihi - 29/06/2005 :  06:52:33  Profili Göster  Ziyaret eyasakurt'ın Anasayfasını  Alıntıyla Brilikte Cevapla
quote:

Bu nasıl bir üslüptur ya,allah aşkına çıksın biri anlatsın.Forumda başlamış bi ezme modası,biri çıkıyor mesajını beğenmedi insana "Senin havacılık nosyonun ne ki konuşup duruyosun" diyor.Forumdaki seviyesizliğin ulaştığı son noktalar...Sonra çıkıp "Neden bu ülkede havacılık gelişmez?" diye ağlarsınız !

Birgi

Sayın birgi, nuri beyin kullandığı üslupla kendisine cevap yazdım, o tarz mesaj atan birine uzun uzadıya olayları anlatan bir mesajmı yazsaydım, bir de ben nuri beyin üslubuyla yazan birisinin değil muvazzaf subay pilot yada kaptan zirai ilaçlama pilotu bile olabileceğinden şüpheliyim, bir celal hocamın( hocam siteye bişiyler upload edecektikde FTP şifresini kaybedince yogun sezonda bir daha sizi rahatsız etmek istemedim, dökümanlar word formatında hazır bekliyor ) üslubu nerde bir nuri beyin üslubu nerde ? Haksızsam haksızsın deyin.

Sevgi ve saygılarımla.

Sayfa Başına Git

Konu 3 Sayfa Uzunluğunda:
  1  2  3

Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Printer Çıkışı Al
Sıçra:

Tayyareci Forum : İKOVAN BİLİŞİM

Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000