www.tayyareci.com                  ANA SAYFA Tayyareci Türkçe Site Türkiye'nin gerçek havacılık sitesi
Tayyareci English Site
Tayyareci Deutsch Site
Sitede Arama :
 

  KUZU AIR CARGO'DA SON GELİŞME 

 Sektörde ikinci yıl, filoda beşinci Airbus

Türk Sivil Havacılığı Kargo Sektörü’nün, henüz ikinci yılında faaliyet gösteren genç şirketi KUZU Havayolları Kargo, 10 Kasım 2005’te İstanbul’a varan A300-B4 tipi uçağıyla filosundaki uçak sayısını beşe yükseltti. Firma, tümü öz malı olan ve her biri 45 ton taşıma kapasiteli

A300-B4 uçaklarının üçüyle, halen China Eastern Airlines ve PEAC Havayolları için Çin’de bölgesel uçuşlar gerçekleştirmekte.

 

TC-AGK koduyla tescil ettirilen KUZU Havayolları Kargo’nun beşinci uçağı; filosunda 30 uçağı bulunan İngiliz firması Channel Express’ten satın alındı. TC-AGK, yakın bir gelecekte, KUZU’nun Atlantik’ten Pasifik’e kadar uzanan “charter” ve “uçak kiralama” hizmetlerinde uçuşlarına devam edecektir.

 

KUZU’nun filosundaki bu büyüme günlük arz edilen kapasitesini 225 tona ulaştırmıştır. Halen Türk pilot ve teknisyenlerinin çoğunlukta olduğu KUZU Uçuş Ekibi’nde, artık birçok ulustan pilotlar da görev yapmaktadır.

 

KUZU Havayolları Kargo, gerek Uluslararası Atatürk Havalimanı’nda, gerekse Şanghay’da bulunan Teknik Hizmet birimleriyle kendi uçaklarının bakımını da gerçekleştirmektedir.

 

www.kuzuairlines.com

From:

 "Sinan AYDIN - Kuzu Cargo" <sinan.aydin@kuzuairlines.com>  

To:

 "Sinan AYDIN - Kuzu Cargo" <sinan.aydin@kuzuairlines.com>

Subject:

  KUZU Havayolları Kargo'dan son gelişme.

Date:

 Fri, 11 Nov 2005 14:29:34 +0200

 

Ana Sayfa    Home Page