www.tayyareci.com                  ANA SAYFA Tayyareci Türkçe Site KAYA SIGORTA
Tayyareci English Site
Tayyareci Deutsch Site
Sitede Arama :
 

HAVACILIK HAFTASI ETKİNLİKLERİ

15-21 MAYIS 2005

Havacılık Haftası’nda Çocuklar için Elele

Bu yıl, KUZU Havayolları Kargo ile Deniz Feneri Derneği Havacılık Haftası’nı birlikte kutladılar. Yurdun dört bir yanından uçakla İstanbul’a gelen ondört çocuk, beş gün boyunca İstanbul’u gezdi ve havacılık hakkında bilgiler edindi.

KUZU Havayolları Kargo ile Deniz Feneri Derneği, 15 - 21 Mayıs arasında kutlanan Havacılık Haftası dolayısıyla ortaklaşa bir proje gerçekleştirdiler. Proje çerçevesinde, ülkemizin değişik şehirlerinde yaşayan ve havacılığa ilgi duyan dar gelirli ailelerin çocukları arasından seçilen ondört öğrenci ve bir öğretmen İstanbul’a davet edildiler. 14 Mayıs günü, KUZU Havayolları Kargo’nun katkılarıyla Erzurum, Hatay, Manisa, Uşak ve İzmir’den uçakla; Çanakkale ve Bursa’dan otobüsle İstanbul’a gelen öğrenciler, beş gece boyunca gönüllü ailelerin evlerinde konakladılar.

İstanbul’u ziyaretleri sırasında Deniz Feneri Derneği tarafından giydirilen öğrenciler; aynı zamanda Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Sultanahmet Camii, Miniatürk, Havacılık Müzesi, Atatürk Deniz Köşkü gibi tarihî ve turistik yerleri ziyaret ettiler; Tatilya’da ise doyasıya eğlenerek çocukluklarının tadını çıkardılar.

Projenin asıl hedefi, Deniz Feneri Derneği’nin 23 Nisan Haftası dolayısıyla düzenlediği 1001 Çocuk 1001 Dilek Projesi kapsamında, havacılıkla ilgili dilek tutan çocuklarımıza, havacılığı tanıtmak, varolan ilgilerinin artmasını sağlamaktı. Bu amaçla çocuklar İstanbul’daki bir günlerini KUZU Havayolları Kargo’nun yönetim binasında geçirdiler. Öğrenciler departmanları tek tek dolaşarak yetkililerden bir havayolu kargo şirketinin faaliyetleri hakkında bilgi edindiler.

KUZU Havayolları Kargo’nun Eğitim Müdürü Kaptan Ahmet Ergene’den ilk havacılık dersini alan öğrencilerin ilgisini en çok mock-up odası çekti. Uçuş Emniyet Müdürü Salim Onur ise öğrencilere uçuş emniyeti ile ilgili kısa filmler izletti. 9 – 12 yaşları arasındaki öğrenciler, edindikleri ön bilgiden sonra beklenenin üzerinde seviyelerde sorular sorarak havacılıkla ilgili meraklarını giderdiler. Çocuklar, Ergene Kaptan tarafından isimlerine hazırlanan temsilî A300B4 Eğitim Sertifikaları’nı ve Genel Müdür Fatih Yurdakul’un armağan ettiği KUZU uçağı maketlerini alarak, firma çalışanlarına veda ettiler.

 Deniz Feneri Derneği ile KUZU Havayolları Kargo tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen etkinlik, 19 Mayıs günü çocukların evlerine ulaşmasıyla sona erdi.

 Not: Etkinlik hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler 0.212.663 26 66 (157)’den ya da pr@kuzuairlines.com’dan KUZU Havayolları Kargo Basın-İletişim birimine ulaşabilirler.

KUZU Havayolları Kargo

15 – 21 Mayıs tarihleri arası Havacılık Haftası kutlamaları çerçevesinde, havayoluyla kargo taşımacılığı yapan genç firmamız KUZU Havayolları Kargo; bütün Türkiye’nin tanıdığı ve gönüllülük esasına dayalı prensiplerle çalışan sivil toplum kuruluşu Deniz Feneri Derneği ile elele, dar gelirli ailelerin çocuklarına yönelik bir etkinlik düzenleyecektir.

 Havacılıkla ilgili düşler kurdukları için seçtiğimiz ve ülkemizin altı şehrinden İstanbul’a getirtip Havacılık Haftası boyunca konuk edeceğimiz, imkânları çok kısıtlı ancak hayal güçleri zengin onüç çocuğun sevincine ortak olmak; onlara yaşamda “yalnız” olmadıklarını hissettirmek amacıyla ilgi ve desteğinizi esirgemeyeceğinizi umarız.

 Etkinliğin içeriği ve program akışı ile ilgili bilgileri, aşağıda bulabilirsiniz.

 Saygılarımla

 Zuhâl Atasoy 

Basın ve İletişim Koordinatörü

KUZU Havayolları Kargo

DENİZ FENERİ DERNEĞİ VE KUZU HAVAYOLLARI KARGO HAVACILIK HAFTASI’NDA ELELE…

 Havacılık Haftasında çocuklar sevinçten uçacaklar

Deniz Feneri Derneği ve Kuzu Havayolları Kargo bu yılki Havacılık Haftası’nda, Deniz Feneri Derneği’nin 23 Nisan Haftası nedeniyle düzenlediği “1001 Çocuk 1001 Dilek” adlı projesinden esinlenerek; ülkemizin değişik bölgelerinde yaşayan dar gelirli ailelerin çocukları arasından on öğrenciyi seçerek İstanbul’a davet etmeye karar verdi.

Proje çerçevesinde, 1001 Çocuk 1001 Dilek kampanyasında havacılıkla ilgili dilekte bulunanlar arasından seçilen 10 ile 12 yaşlarındaki on üç çocuk ile bir veli, 14 Mayıs’ta, Kuzu Havayolları Kargo Şirketi’nin katkıları ile yaşadıkları şehirden uçakla İstanbul’a gelecekler. Beş gece İstanbul’da konaklayacak olan çocuklar Deniz Feneri Derneği’nin seçtiği gönüllü ailelerin ve Kuzu Havayolları çalışanlarının evlerine misafir olacaklar.

Pazartesi sabahı Deniz Feneri Derneği’ne ait giyim mağazasında tepeden tırnağa giydirilecek olan çocuklar, daha sonra gene Deniz Feneri tarafından İstanbul’da gezdirilerek Topkapı Sarayı, Sultanahmet, Yerabatan Sarnıcı ve Miniatürk’ü ziyaret edecekler.

Çocuklar, Salı günü Florya’daki Kuzu Havayolları Kargo Yönetim Binasına davetliler… Çocuklar departmanları tek tek gezerek; KUZU çalışanlarından, bir havayolu kargo firmasında iş akışının nasıl olduğu konusunda bilgi edinecekler.

Öğle yemeklerini Kuzu Havayolları’nda yedikten sonra eğitim pilotlarından ilk havacılık derslerini alacak ve simülatör odasını dolaşacaklar.

Çarşamba günü çocuklar Atatürk Havalimanı’na gidecek, Apron’a girecek, Kuzu Havayollarına ait uçaklardan birini gezecek ve bir kargo uçağını görme imkânına sahip olacaklar. Çarşamba gününün programı Yeşilköy Havacılık Müzesi’nin gezdirilmesiyle devam edecek.

Öğleden sonra ise çocuklarımız Galatasaray Futbol Kulübü’nü ziyaret ederek futbolcu ağabeyleri ile tanışma fırsatı bulacaklar.

Çocukları bu ziyaretin ardından unutulmaz bir Tatilya macerası bekliyor.

İstanbul’a gelecek çocuklarımız 19 Mayıs Perşembe günü gene uçakla şehirlerine uğurlanacaklar.

İLETİŞİM

                                                                                                  

 

                           Zuhâl Atasoy                                                            Funda Küllükçü Aydın 

                           Basın ve İletişim Koordinatörü                                Medya İlişkileri Sorumlusu

                           KUZU Havayolları Kargo                                          Deniz Feneri Derneği

                           Tel: (212) 663 26 66 (157)                                          Tel: ( 212 ) 510 31 05

                           Gsm: (533) 371 27 87                                                 Gsm: 536 648 20 20

                           pr@kuzuairlines.com                                           fkullukcu@denizfeneri.org.tr

                           www.kuzuairlines.com                                             www.denizfeneri.org.tr

1001 ÇOCUK 1001 DİLEK HAVACILIK HAFTASI ÖZEL GEZİ PROGRAMI 

 günler/saatler 10.00 11.00 12.00 13.00 14.00 15.00 16.00 17.00 18.00
14 Mayıs Cumart

..........................................Çocuklar İstanbul'a gelmeye başlıyor..............................................

15 Mayıs Pazar

.................................Çocuklar bugünü gönüllü aileler ile geçirecekler....................................

16 Mayıs Pazartesi giyim mağazası Topkapı ve Sultanahmet   Yerebatan Sarayı   Miniatürk      
17 Mayıs Salı

.......................................................Kuzu Airlines Cargo.........................................................

18 Mayıs Çarşamba aprona giriş   havacılık müzesi   galatasaray futbol kulübü   tatilya    
19 Mayıs Perşembe                 Taslak
HAVACILIK HAFTASINDA DİĞER ETKİNLİKLER
.
.

Ana Sayfa    Home Page