www.tayyareci.com                  ANA SAYFA Tayyareci Türkçe Site UCAK MODELLERI
Tayyareci English Site
Tayyareci Deutsch Site
Sitede Arama :
 

PİLOTLARA DUYURU

Eger 01 Ocak 2002 tarihinden once alinmis bir lisansiniz var ise bunu SINAVA GIRMEDEN hemen cevirebilme imkani var su anda. Bu imkan 31 Aralik 2006 tarihine kadar gecerli. Bu durumda olan arkadasimiz var ise bana ulasabilir, (uygulayacağı hareket tarzı açısından) yardimci olurum.  

Oben OGULTARHAN   obenogul@gmail.com

Kaynak 06.haz.2006 da yayimlanan SHY1 gecici 5.maddesi. Ben bu maddeye gore sorunsuz ve sinavsiz sekilde lisansimi cevirdim. Bu yazinin linki, http://www.shgm.gov.tr/doc3/shy1.doc burada diyor ki ;

Tamamlanan eğitim ve sınavlar

             GEÇİCİ MADDE 5 – (1) SHGM tarafından JAA merkezi soru bankası kullanılarak ilk sınavın yapıldığı 1/1/2002 tarihinden önce, Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş uçuş eğitim organizasyonları ile diğer kurum ve kuruluşlar tarafından verilen teorik bilgi ve uçuş eğitimleri ile bu eğitimler sonucunda belirtilen tarihten önce yapılan teorik bilgi ve uçuş sınavlarında başarılı olarak, belirli bir uçuş saatinin doldurulması, yeterlilik kontrolünden geçilmesi veya belge eksikliği gibi ihtiyaç duyulan diğer ilave gerekleri de başarıyla tamamlayan adayların lisansları hemen, henüz tamamlayamadığı için bekleyen adayların lisansları bu eksikliklerin giderilerek 31/12/2006 tarihine kadar başvurulması halinde düzenlenir.

Oben OGULTARHAN   obenogul@gmail.com

 

Ana Sayfa    Home Page